Porumboiu, despre scandalul cu CFR:** „Nu sunt un om josnic! Doar îmi apăr principiile”

UPDATE: Adrian Porumboiu a revenit cu explicații în privința unei declarații preluată de un cotidian central și precizează că nu s-a luat niciodată de familia lui Arad Paszkany.
Porumboiu, despre scandalul cu CFR:** "Nu sunt un om josnic! Doar îmi apăr principiile"

UPDATE: Adrian Porumboiu a revenit cu explicații în privința unei declarații preluată de un cotidian central și precizează că nu s-a luat niciodată de familia lui Arad Paszkany.

„Ceea ce am zis despre fotbal rămâne perfect valabil, dar nu a fost intenția mea să mă iau de familia omului. Una e una, alta e alta și ar fi o josnicie din partea oricui să facă asta. Nu mă caracterizează. Am vorbit despre bară referindu-mă la faptul că știu că are afaceri cu astfel de cluburi în care se practică și astfel de dansuri.” a spus Porumboiu pentru ProSport.


Arbitrajul lui Augustus Constantin de la meciul CFR Cluj – FC Vaslui a stârnit un scandal imens între Adrian Porumboiu și Arpad Paszkany.

Patronul moldovenilor a lansat un atac murdar la adresa finanțatorului CFR-ului, legându-se de relația pe care acesta o are cu Ana Maria Feher.

„Păi, dacă a făcut blaturi… Îl somez public să mă dea în judecată. Veți vedea însă că nu va face acest lucru. Îi e frică de mine, prea frică.

Veți vedea doar dacă ajungem la tribunal. N-ați auzit ce zicea, că eu nu sunt de nivelul lui? Păi, cum să fim la același nivel când el și-a luat nevastă de la bară? Aia e scara lui de valori: bara! Știe el mai bine cum stă treaba. Oricum, de la bară a luat-o.” a spus Adrian Porumboiu la Libertatea.

Ana Maria Feher, în vârstă de 21 de ani, este iubita lui Arpad Paszkany. E o fostă dansatoare a trupei BoemDance, din Cluj.

Porumboiu e sigur că CFR-ul va învinge și în retur pe Oțelul Galați, pentru asta fiind în stare să parieze întreaga sa avere.

„Pariez toată averea mea (n.r. – 120.000.000 de euro, conform Top Capital) că la partida CFR Cluj-Oțelul, din retur, va câștiga tot CFR. Puteți să jucați liniștiți unu solist (râde).” a mai spus patronul Vasluiului.

Sursă FOTO: clujeanul.ro

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]