Mutările lui Levi din apărarea Stelei au fost inspirate:** „Superatacul nemților nu a reușit să tragă la poartă”

Toate cele trei participante ale României din Europa League au obținut rezultate remarcabile și speră la o calificare în primăvara europeană.
Mutările lui Levi din apărarea Stelei au fost inspirate:** "Superatacul nemților nu a reușit să tragă la poartă"

Toate cele trei participante ale României din Europa League au obținut rezultate remarcabile și speră la o calificare în primăvara europeană.

Viorel Păunescu a fost încântat de felul în care Vaslui, Rapid și Steaua au pregătit meciurile cu Lazio, Hapoel și Schalke.

„Mi-au plăcut toate cele trei echipe pentru că au fost pregătite total pentru aceaste jocuri din cupele europene. Păcat pentru Vaslui că o neatenție în apărare i-a privat de o victorie.

Schalke a dominat jocul în prima repriză, A fost alegere inspirată mutarea lui Geraldo pe dreapta și introducerea lui Gardoș în primul 11. Mi-au plăcut toți jucătorii de la Steaua, dar în special Gardoș, Tănase și Tatu. Steaua a jucat așa de bine în apărare încât nemții nu au putut să tragă la poartă, deși au avut un super atac.” a spus Viorel Păunescu la Sport.ro

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]