Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Răchită a luat foc!** Salariile jucătorilor au fost blocate iar primele anulate

Răchită a luat foc!** Salariile jucătorilor au fost blocate iar primele anulate

Eșecul cu Ceahlăul, de luni, l-a enervat pe antrenorul Valeriu Răchită, care a anunțat sancțiuni dure pentru elevii săi. Astfel, salariile jucătorilor au fost blocate, până când echipa va reveni măcar "pe zero", în clasamentul "adevărului".
Răchită a luat foc!** Salariile jucătorilor au fost blocate iar primele anulate

Eșecul cu Ceahlăul, de luni, l-a enervat pe antrenorul Valeriu Răchită, care a anunțat sancțiuni dure pentru elevii săi. Astfel, salariile jucătorilor au fost blocate, până când echipa va reveni măcar „pe zero”, în clasamentul „adevărului”.

Rachita le-a cerut jucătorilor săi un succes la Brașov sau CFR Cluj sau două remize, în următoarele 3 runde, pentru a se ajunge la acest obiectiv.

Petrolul e acum la „-2”. Mai mult, prima de 1.800 de euro, cuvenită pentru cele 3 puncte de la Chiajna a fost „anulată” de eșecul cu Ceahlăul, o parte dintre jucători, printre care și Komazek, fiind și amendați suplimentar!

Petrolul a pierdut acasă cu Ceahlăul, 0-1.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]