Storși de puteri!** Rapidiștii s-au băgat la somn la ora 02.00 după meciul cu Slask, dar Răzvan i-a trezit la 09.00 pentru antrenament

Giuleștenii au jucat la 35 de grade returul cu polonezii, au plecat de la stadionul „Dan Păltinișanu" la ora 00:00 și au adormit spre dimineață, după o cină târzie. Deși sperau într-o zi de vineri mai lejeră, jucătorii au avut parte de un program spartan.
Storși de puteri!** Rapidiștii s-au băgat la somn la ora 02.00 după meciul cu Slask, dar Răzvan i-a trezit la 09.00 pentru antrenament

Giuleștenii au jucat la 35 de grade returul cu polonezii, au plecat de la stadionul „Dan Păltinișanu” la ora 00:00 și au adormit spre dimineață, după o cină târzie. Deși sperau într-o zi de vineri mai lejeră, jucătorii au avut parte de un program spartan.

Răzvan Lucescu a dat trezirea în jurul orei 9:00 dimineața pentru a lua un mic dejun rapid și pentru a merge la antrenament. La ora 10:00 fix, Pancu și compania au ajuns la terenurile de pregătire ale lui Poli, de lângă stadionul „Dan Păltinișanu”, și la 10:30 au început munca. „Și eu sunt foarte obosit, dar trebuie s-o scoatem la capăt și cu meciul de la Piatra-Neamț. Trageți de voi!”, i-a încurajat tehnicianul pe jucători, care au avut nevoie de susținere morală pentru ce urmau să pățească.

Titularii, mai moale
Lotul Rapidului a fost împărțit apoi în două. Titularii au efectuat un antrenament separat, mai puțin intens, care consta doar în alergare, dar restul lotului a fost stors la maximum. Răzvan Lucescu și-a chinuit elevii două ore, încheind antrenamentul la ora 12:30. Azi vor pleca direct la Bacău, via Piatra-Neamț, pentru jocul cu Ceahlăul, în care tehnicianul anunță cel puțin trei-patru schimbări față de formula cu Slask.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]