Acasa » Fotbal Extern » Campionate Externe » Un agent turc spune că l-ar fi adus pe Stancu mult mai ieftin la Galata:** „Becali cerea 300 de mii de euro pentru un an”

Un agent turc spune că l-ar fi adus pe Stancu mult mai ieftin la Galata:** „Becali cerea 300 de mii de euro pentru un an”

Presa turcă dezvăluie astăzi că Galatasaray a fost interesată de Andrei Ionescu înainte de achiziționarea lui Bogdan Stancu. Agentul Mehmet Ișik mărturisește că a fost aproape de a-l aduce pe Stancu la Galatasaray sub formă de împrumut pentru un preț mult mai mic decât cel pentru care a fost transferat în această iarnă de gruparea de pe malurile Bosforului, 7 milioane de euro. "Noi ne-am dus în România acum 6 luni pentru a negocia cu Gigi Becali pentru Andrei Ionescu, iar dânsul ni l-a propus pe Bogdan Stancu pentru un împrumut pe un an. Am întrebat atunci cât ne-ar costa și am primit răspunsul: 300.000 de euro, cu un salariu de 10-15 mii de euro. Am decis atunci că nu este cazul să facem mutarea". Directorul sportiv Adnan Sezgin a dezmințit faptul că Stancu ar fi putut fi achiziționat mai ieftin, spunând că a concurat pentru român cu o formație italiană, cel mai probabil Cesena: "Urma să negociem cu Steaua pentru 5 milioane de euro, dar italienii ofereau 6 milioane, așa că am mărit suma de transfer când am văzut acea propunere".
Un agent turc spune că l-ar fi adus pe Stancu mult mai ieftin la Galata:** "Becali cerea 300 de mii de euro pentru un an"

Presa turcă dezvăluie astăzi că Galatasaray a fost interesată de
Andrei Ionescu înainte de achiziționarea lui Bogdan Stancu. Agentul
Mehmet Ișik mărturisește că a fost aproape de a-l aduce pe Stancu
la Galatasaray sub formă de împrumut pentru un preț mult mai mic
decât cel pentru care a fost transferat în această iarnă de
gruparea de pe malurile Bosforului, 7 milioane de euro.

„Noi ne-am dus în România acum 6 luni pentru a negocia cu
Gigi Becali pentru Andrei Ionescu, iar dânsul ni l-a propus pe
Bogdan Stancu pentru un împrumut pe un an. Am întrebat atunci cât
ne-ar costa și am primit răspunsul: 300.000 de euro, cu un salariu
de 10-15 mii de euro. Am decis atunci că nu este cazul să facem
mutarea”
, a spus Ișik în presa din Istanbul.

Directorul sportiv Adnan Sezgin a dezmințit faptul că Stancu ar fi
putut fi achiziționat mai ieftin, spunând că a concurat pentru
român cu o formație italiană, cel mai probabil Cesena:

„Urma să negociem cu Steaua pentru 5 milioane de euro, dar
italienii ofereau 6 milioane, așa că am mărit suma de transfer când
am văzut acea propunere”
.

Parteneri
Liderii ruși, FĂCUȚI PRAF de românul care reprezintă SUA la ONU: „Invadarea Ucrainei a fost un eșec strategic”
Mediafax
Așa tată, așa fată! Ce reușită a bifat fiica lui Gabi Tamaș, la 2 zile după ce fotbalistul a câștigat Survivor 2026
Cancan.ro
Cum ar fi manipulat cele 10 bănci valoarea ROBOR. Președintele Consiliului Concurenței: „Problemele se vor rezolva când intrăm în zona euro”
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Câți bani face Andreea Bostănică din TikTok. „Regina TikTok-ului” a arătat sumele, iar fanii au rămas cu gura căscată: „30.000 de dolari doar într-o zi”
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. – L-am avertizat pe fiu-miu să nu se căsătorească cu o orăseancă..
Râzi cu lacrimi
Locuri incredibile: Unde se află muntele care unește marea cu cerul?
Descopera.ro
3x3-4x2=? Cum a răspuns Gabi Tamaș la întrebarea profesoarei Loredana de la Survivor. Tu știi cât face?
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
După 12 ani de absență, seria se întoarce
Go4Games
Cea mai mare flotă auto din istoria Campionatului Mondial de Fotbal. Vor fi folosiți inclusiv roboți de partulare
Promotor.ro