Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Un fost candidat la Președinția României a oferit 20 milioane de euro pentru Steaua!

Un fost candidat la Președinția României a oferit 20 milioane de euro pentru Steaua!

În vara acestui an, Gigi Becali a fost contactat telefonic de către un fost candidat la Președinția României transmițându-i că dorește să cumpere Steaua!
Un fost candidat la Președinția României a oferit 20 milioane de euro pentru Steaua!

În vara acestui an, Gigi Becali a fost contactat telefonic de
către un fost candidat la Președinția României transmițându-i că
dorește să cumpere Steaua! Este vorba de Marian Miluț, ce ocupă
funcția de președinte al Partidului Național Țărănesc
Creștin-Democrat, fiind totodată și președinte al Uniunii Naționale
a Patronatului Român.

Suma pentru care s-a negociat a fost de 20 de milioane de euro, dar
Gigi Becali a întrerupt brusc negocierile, declarând că Steaua nu e
de vânzare!

„M-a interesat Steaua. Este un nume mare în fotbalul
românesc și nu cred că vreun om de afaceri potent care să nu-și
dorească să conducă un astfel de club. Am discutat de câteva ori cu
domnul Becali, dar acesta n-a mai vrut să vândă în final”
,
a spus Milut pentru Fanatik.

Miluț a devenit cunoscut în 2004, când a candidat la Președinția
României în 2004 din partea Acțiunii Populare (AP), partidul fondat
de fostul președinte Emil Constantinescu.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]