Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Octavian Grigore: „Sunt mulțumit de evoluția echipei, nu se putea face mai mult”

Octavian Grigore: „Sunt mulțumit de evoluția echipei, nu se putea face mai mult”

Tehnicianul formației Unirea Urziceni, Octavian Grigore, a declarat, sâmbătă seară, că echipa sa nu poate mai mult din punct de vedere ofensiv și a menționat că este extrem de bucuros de punctul obținut în meciul cu Gloria Bistrița. "Am căutat să obținem un rezultat favorabil, știind că Gloria are o forță deosebită la fazele fixe și că practică un joc de angajament. În acest moment, atât poate Unirea din punct de vedere ofensiv. Mă bucur că n-am primit gol și plecăm cu un punct. N-am fost prea creativi, nu ne puteam permite. Am avut jucători importanți care s-au antrenat doar în ziua meciului, din cauza problemelor medicale. Nu ne-am permis un joc combinativ. Am încercat să ne mobilizăm să nu primim gol. Sunt mulțumit de evoluția noastră, nu se putea face mai mult", a declarat Grigore.
Octavian Grigore: "Sunt mulțumit de evoluția echipei, nu se putea face mai mult"

Tehnicianul formației Unirea Urziceni, Octavian Grigore, a
declarat, sâmbătă seară, că echipa sa nu poate mai mult din punct
de vedere ofensiv și a menționat că este extrem de bucuros de
punctul obținut în meciul cu Gloria Bistrița.

„Am căutat să obținem un rezultat favorabil, știind că
Gloria are o forță deosebită la fazele fixe și că practică un joc
de angajament. În acest moment, atât poate Unirea din punct de
vedere ofensiv. Mă bucur că n-am primit gol și plecăm cu un punct.
N-am fost prea creativi, nu ne puteam permite. Am avut jucători
importanți care s-au antrenat doar în ziua meciului, din cauza
problemelor medicale. Nu ne-am permis un joc combinativ. Am
încercat să ne mobilizăm să nu primim gol. Sunt mulțumit de
evoluția noastră, nu se putea face mai mult”
, a declarat
Grigore.

Unirea Urziceni și Gloria Bistrița a încheiat la egalitate, scor
0-0, meciul disputat, sâmbătă, în etapa a X-a a Ligii I.

Mediafax

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]