Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Napoli:** „Dacă ar fi mâine meciul din nou, aș schimba șase jucători”

Napoli:** „Dacă ar fi mâine meciul din nou, aș schimba șase jucători”

Tehnicianul formației Astra a criticat dur prestația jucătorilor săi la meciul cu Unirea dar a ținut să il atace și pe arbitrul Ovidiu Hațegan. Napoli consideră că la ultima fază a partidei centralul ar fi trebuit să dea penalty și nu lovitură liberă de la marginea careului mare. "Am făcut un joc slab, sunt total nemulțumit. Echipa a căzut moral, am luat golul doi cu ușurință. Stiam că cei de la Alba vor cu orice preț victoria pentru a mai avea speranțe legate de evitarea retrogradării. Rezultatul este just. Nu vreau să discut foarte mult despre arbitraj, dar am fost surprins că faultul din minutul 94 a fost pus pe linia de 16 metri, deși a fost in careu. Daca mâine aș juca din nou cu Alba, aș schimba șase jucători, deoarece m-au dezamăgit", a declarat Napoli.
Napoli:**  "Dacă ar fi mâine meciul din nou, aș schimba șase jucători"

Tehnicianul formației Astra a criticat dur prestația jucătorilor
săi la meciul cu Unirea dar a ținut să il atace și pe arbitrul
Ovidiu Hațegan. Napoli consideră că la ultima fază a partidei
centralul ar fi trebuit să dea penalty și nu lovitură liberă de la
marginea careului mare.

„Am făcut un joc slab, sunt total nemulțumit. Echipa a
căzut moral, am luat golul doi cu ușurință. Stiam că cei de la Alba
vor cu orice preț victoria pentru a mai avea speranțe legate de
evitarea retrogradării. Rezultatul este just. Nu vreau să discut
foarte mult despre arbitraj, dar am fost surprins că faultul din
minutul 94 a fost pus pe linia de 16 metri, deși a fost in careu.
Daca mâine aș juca din nou cu Alba, aș schimba șase jucători,
deoarece m-au dezamăgit”
, a declarat Napoli.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]