Acasa » Fotbal Extern » Campionate Externe » Grozav: „Boloni era respectat la echipă!** Doar rezervele îl critică!

Grozav: „Boloni era respectat la echipă!** Doar rezervele îl critică!

Atacantul transferat de echipa belgiană la insistențele antrenorului român regretă plecarea tehnicianului și spune că acuzele la adresa tehnicianului sunt nefondate. În urmă cu o lună Gicu Grozav se transfera la Standard Liege, convins de Loți Boloni. N-a apucat să lucreze decât trei săptămâni cu tehnicianul român, Boloni părăsind banca belgienilor. „M-a afectat plecarea lui, dar privesc înainte. Trebuie să trec peste asta. Nu cred că mi-au scăzut acum șansele să joc. Totul depinde doar de mine", spune atacantul de 19 ani. Acesta recunoaște că a semnat cu Standard și pentru că acolo era Boloni antrenor și marele său regret e că tehnicianul nu a apucat să-i mai dea un ultim sfat. „Am făcut dimineața antrenament și după masa am aflat că a plecat. Nu a mai venit nici prin vestiar să-și ia rămas bun", spune Grozav. Atacantul nu este de acord cu Olivier Dacourt, care l-a atacat dur pe Boloni, după plecarea de la Standard. „Eu l-am considerat tot timpul un antrenor profesionist. Este atacat doar de cei care nu jucau. În rest era respectat la echipă. Atmosfera a fost bună cu Boloni și e la fel și acum", a spus Grozav.
Vlad Măcicășan
Grozav: "Boloni era respectat la echipă!** Doar rezervele îl critică!

Atacantul transferat de echipa belgiană la insistențele
antrenorului român regretă plecarea tehnicianului și spune că
acuzele la adresa tehnicianului sunt nefondate.

În urmă cu o lună Gicu Grozav se transfera la Standard Liege,
convins de Loți Boloni. N-a apucat să lucreze decât trei săptămâni
cu tehnicianul român, Boloni părăsind banca belgienilor.

„M-a afectat plecarea lui, dar privesc înainte. Trebuie
să trec peste asta. Nu cred că mi-au scăzut acum șansele să joc.
Totul depinde doar de mine”,
spune atacantul de 19 ani.
Acesta recunoaște că a semnat cu Standard și pentru că acolo era
Boloni antrenor și marele său regret e că tehnicianul nu a apucat
să-i mai dea un ultim sfat. „Am făcut dimineața antrenament
și după masa am aflat că a plecat. Nu a mai venit nici prin vestiar
să-și ia rămas bun”,
spune Grozav.

Atacantul nu este de acord cu Olivier Dacourt, care l-a atacat
dur pe Boloni, după plecarea de la Standard. „Eu l-am
considerat tot timpul un antrenor profesionist. Este atacat doar de
cei care nu jucau. În rest era respectat la echipă. Atmosfera a
fost bună cu Boloni și e la fel și acum”,
a spus
Grozav.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]