Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Boca a demisionat** de la Poli Iași!

Boca a demisionat** de la Poli Iași!

Președintele clubului Poli Iași, Sorin Boca, a declarat, luni, agenției MEDIAFAX, că a demisionat din funcția deținută la gruparea din dealul Copoului din motive personale. "Am decis să renunț la postul de președinte executiv din motive personale. Demisia mea nu are nicio legătură cu analiza făcută azi de acționari, în legătură cu ultimele eșecuri ale echipei. Au fost patru ani frumoși, dar a venit momentul să mă retrag. Este foarte greu să conduci un club cu atâtea probleme, cum este Poli Iași", a declarat Sorin Boca. Noul președinte va fi Cristian Stărică, în timp ce celălalt vicepreședinte, Pavel Hodea, își va păstra funcția.
Boca a demisionat** de la Poli Iași!

Președintele clubului Poli Iași, Sorin Boca, a declarat, luni,
agenției MEDIAFAX, că a demisionat din funcția
deținută la gruparea din dealul Copoului din motive personale.

„Am decis să renunț la postul de președinte executiv din
motive personale. Demisia mea nu are nicio legătură cu analiza
făcută azi de acționari, în legătură cu ultimele eșecuri ale
echipei. Au fost patru ani frumoși, dar a venit momentul să mă
retrag. Este foarte greu să conduci un club cu atâtea probleme, cum
este Poli Iași”
, a declarat Sorin Boca.

Noul președinte va fi Cristian Stărică, în timp ce celălalt
vicepreședinte, Pavel Hodea, își va păstra funcția.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]