Acasa » Alte Sporturi » Tenis » Surprizele se țin lanț la BCR Open!** Nicolas Almagro, favoritul numărul 2, a fost și el eliminat!

Surprizele se țin lanț la BCR Open!** Nicolas Almagro, favoritul numărul 2, a fost și el eliminat!

Tenismanul spaniol Nicolas Almagro, cap de serie numărul 2, a ratat calificarea în sferturile de finală ale turneului BCR Open România, fiind învins, miercuri, cu scorul de 6-4, 7-6 (7/3), de italianul Fabio Fognini, în turul II al competiției de la București. Fognini va juca în sferturi cu spaniolul Albert Montanes, cap de serie numărul 5, care a trecut, miercuri, în turul II, de compatriotul său Marcel Granollers, cu scorul de 6-1, 6-3.
Surprizele se țin lanț la BCR Open!** Nicolas Almagro, favoritul numărul 2, a fost și el eliminat!

Tenismanul spaniol Nicolas Almagro, cap de serie numărul 2, a
ratat calificarea în sferturile de finală ale turneului BCR Open
România, fiind învins, miercuri, cu scorul de 6-4, 7-6 (7/3), de
italianul Fabio Fognini, în turul II al competiției de la
București.

Fognini va juca în sferturi cu spaniolul Albert Montanes, cap de
serie numărul 5, care a trecut, miercuri, în turul II, de
compatriotul său Marcel Granollers, cu scorul de 6-1, 6-3.

Mediafax

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]