Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Jackie**: „E competiția antrenorilor”

Jackie**: „E competiția antrenorilor”

Omul care a stat pe banca lui Poli când timișorenii câștigau ultimul trofeu crede că echipele din grupa A sunt foarte apropiate valoric, iar iscusința antrenorilor va face diferența. „Șansele noastre sunt egale cu ale celorlalte trei echipe. Suntem realmente la nivelul lor. Poate că Anderlecht este sub noi", spune Jackie Ionescu, în opinia căruia strategia pentru faza grupelor diferă fundamental față de cea din tururile preliminare. "Este o competiție a antrenorilor. Valoarea jucătorilor este aproximativ egală în această grupă, însă calificarea mai departe depinde de capacitatea celor patru antrenori de a pune echipele în formă. Este nevoie de un dozaj al pregătirii foarte inspirat, iar latura medicală trebuie să fie foarte bine pusă la punct", a declarat tehnicianul, ferindu-se însă de pronosticuri: "Nu știu dacă Sabău este mai bun, pentru că nu cunosc amănunte despre antrenorii adversarelor. Cunosc echipele, dar nu știu multe lucruri despre adversari". "Dinamo Zagreb este cel mai periculos adversar din grupă, urmat de Ajax" Jackie Ionescu, fost antrenor Poli Timișoara
Jackie**: „E competiția antrenorilor"

Omul care a stat pe banca lui Poli când timișorenii
câștigau ultimul trofeu crede că echipele din grupa A sunt foarte
apropiate valoric, iar iscusința antrenorilor va face
diferența.

„Șansele noastre sunt egale cu ale celorlalte trei echipe.
Suntem realmente la nivelul lor. Poate că Anderlecht este sub noi”,
spune Jackie Ionescu, în opinia căruia strategia pentru faza
grupelor diferă fundamental față de cea din tururile preliminare.
„Este o competiție a antrenorilor. Valoarea jucătorilor este
aproximativ egală în această grupă, însă calificarea mai departe
depinde de capacitatea celor patru antrenori de a pune echipele în
formă. Este nevoie de un dozaj al pregătirii foarte inspirat, iar
latura medicală trebuie să fie foarte bine pusă la punct”, a
declarat tehnicianul, ferindu-se însă de pronosticuri: „Nu știu
dacă Sabău este mai bun, pentru că nu cunosc amănunte despre
antrenorii adversarelor. Cunosc echipele, dar nu știu multe lucruri
despre adversari”.

„Dinamo Zagreb este cel mai periculos
adversar din grupă, urmat de
Ajax

Jackie Ionescu, fost antrenor Poli
Timișoara

Parteneri
Liderii ruși, FĂCUȚI PRAF de românul care reprezintă SUA la ONU: „Invadarea Ucrainei a fost un eșec strategic”
Mediafax
Soția lui Lucian Popa, ATAC la Ramona Micu! I-a spus adevărul în față: Ce ați făcut cu băieții acolo… ceva de...
Cancan.ro
Ce-și amintesc legendele tenisului mondial despre „nebuniile” lui Năstase: „Era insuportabil. Oamenii veneau să-l vadă ca să-l fluiere”
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Câți bani face Andreea Bostănică din TikTok. „Regina TikTok-ului” a arătat sumele, iar fanii au rămas cu gura căscată: „30.000 de dolari doar într-o zi”
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. – L-am avertizat pe fiu-miu să nu se căsătorească cu o orăseancă..
Râzi cu lacrimi
Locuri incredibile: Unde se află muntele care unește marea cu cerul?
Descopera.ro
Așa tată, așa fată! Ce reușită a bifat fiica lui Gabi Tamaș, la 2 zile după ce fotbalistul a câștigat Survivor 2026
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
După 12 ani de absență, seria se întoarce
Go4Games
Cea mai mare flotă auto din istoria Campionatului Mondial de Fotbal. Vor fi folosiți inclusiv roboți de partulare
Promotor.ro