Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Falub: „E un nou început pentru noi!** Puteam învinge!”

Falub: „E un nou început pentru noi!** Puteam învinge!”

Antrenorul celor de la Unirea Alba Iulia, Adrian Falub, a comentat evoluția echipei sale din meciul încheiat la egalitate cu Gloria Bistrița. Tehnicianul a precizat că acest meci este un nou început pentru echipa din Alba și că victoria putea fi de partea elevilor săi. Falub a precizat că speră ca prima victorie să vină cu Iașiul etapa viitoare. „A fost o partidă agreabilă, cu un ritm bun, puteam să luăm cele trei puncte. Cred că până la urmă egalul este echitabil. Pentru noi este un nou început. Ne așteaptă în continuare meciuri grele, mai avem de lucru la faza defensivă, luăm prea ușor goluri. Sperăm să remediem problemele și să batem Iașiul etapa viitoare", a declarat Adrian Falub.
Falub: „E un nou început pentru noi!** Puteam învinge!"

Antrenorul celor de la Unirea Alba Iulia, Adrian Falub, a comentat evoluția echipei sale din meciul încheiat la egalitate cu Gloria Bistrița. Tehnicianul a precizat că acest meci este un nou început pentru echipa din Alba și că victoria putea fi de partea elevilor săi. Falub a precizat că speră ca prima victorie să vină cu Iașiul etapa viitoare.

A fost o partidă agreabilă, cu un ritm bun, puteam să luăm cele trei puncte. Cred că până la urmă egalul este echitabil. Pentru noi este un nou început. Ne așteaptă în continuare meciuri grele, mai avem de lucru la faza defensivă, luăm prea ușor goluri. Sperăm să remediem problemele și să batem Iașiul etapa viitoare”, a declarat Adrian Falub.

Alba a remizat sâmbătă seara la Bistrița, scor 1-1.
 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]