Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Cernea: „Sunt fericit că am ajuns la Alba”

Cernea: „Sunt fericit că am ajuns la Alba”

Fostul portar al Stelei a fost prezentat azi oficial la echipa lui Adrian Falub. Cornel Cernea a semnat un contract pe doi ani cu Alba și speră să se mențină cu echipa în Liga I la finalul sezonului 2009/2010.
Cernea: "Sunt fericit că am ajuns la Alba"

Fostul portar al Stelei a fost prezentat azi oficial la echipa lui Adrian Falub. Cornel Cernea a semnat un contract pe doi ani cu Alba și speră să se mențină cu echipa în Liga I la finalul sezonului 2009/2010.

 „Mă bucur că am ajuns la Alba, îmi place mult echipa și orașul. Cred că putem face o figură frumoasă în Liga I, fiindcă diferența între formațiile din primul eșalon nu mai este așa mare. Fotbalul se joacă 11 contra 11 și nu-mi doresc decât sănătate pentru a realiza împreună cu colegii mei performanța de a menține în elita fotbalului românesc”, a declarat Cernea.
 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]