„Am avut penalty clar, gol valabil, iar eu am fost eliminat degeaba”

Bruno Simao a fost eroul negativ al câinilor în partida contra Unirii. Fundașul portughez a fost eliminat și Dinamo nu a mai putut reveni pe tabela de scor. Fotbalistul adus de la UTA se apără și susține că a fost eliminat gratuit. Mai mult, brigada spaniolă trebuia să acorde o lovitură de la `11` metri, la un fault comis asupra sa. Dacă luăm în considerare și golul anulat, atunci cu siguranță a fost vorba de viciere de rezultat, este convins Simao. "Arbitrajul a lăsat mult de dorit, ne-a dezavantajat rău de tot. A fost penalty clar la mine, am avut un gol perfect valabil, iar eu am fost eliminat degeaba. Recunosc că noi nu am reușit un joc strălucit, dar dacă eram arbitrați corect, altul era scorul", a spus Simao, pentru NewsIn, citat de Sport.ro. Dinamo nu va putea miza în etapa viitoare, cu Brașovul pe Bruno Simao, Ousmane N'Doye, Cosmin Moți si Claudiu Niculescu, toți suspendați. Apărătorul lateral spune că în aceste condiții misiunea alb-roșilor va fi mult îngreunată, dar speră ca la finalul campionatului ei să fie cei care celebrează un nou titlu.
"Am avut penalty clar, gol valabil, iar eu am fost eliminat degeaba"

Bruno Simao a fost eroul negativ al câinilor în partida contra Unirii. Fundașul portughez a fost eliminat și Dinamo nu a mai putut reveni pe tabela de scor.

Fotbalistul adus de la UTA se apără și susține că a fost eliminat gratuit. Mai mult, brigada spaniolă trebuia să acorde o lovitură de la `11` metri, la un fault comis asupra sa. Dacă luăm în considerare și golul anulat, atunci cu siguranță a fost vorba de viciere de rezultat, este convins Simao.

"Arbitrajul a lăsat mult de dorit, ne-a dezavantajat rău de tot. A fost penalty clar la mine, am avut un gol perfect valabil, iar eu am fost eliminat degeaba. Recunosc că noi nu am reușit un joc strălucit, dar dacă eram arbitrați corect, altul era scorul", a spus Simao, pentru NewsIn, citat de Sport.ro.

Dinamo nu va putea miza în etapa viitoare, cu Brașovul pe Bruno Simao, Ousmane N’Doye, Cosmin Moți si Claudiu Niculescu, toți suspendați. Apărătorul lateral spune că în aceste condiții misiunea alb-roșilor va fi mult îngreunată, dar speră ca la finalul campionatului ei să fie cei care celebrează un nou titlu.

"Păstrăm șanse la campionat. Avem meciuri grele, mai ales cu Brașovul. Deși ne vor lipsi câțiva jucători, suntem obligați să câștigăm".

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]