Federațiile mutate cu forța de pe Vasile Conta

Zvonul privind mutarea federațiilor sportive din sediul de pe Vasile Conta a devenit realitate, ieri, la Izvorani, la întâlnirea pe care ministrul Tineretului și Sportului, Monica Iacob- Rizdi a avut-o cu șefii forurilor sportive. „Ni s-a spus clar că funcționarii de la Tineret stau înghesuiți și că au nevoie de mai mult loc și că până la urmă, cei de la sport se pot restrânge într-o clădire mai mică", a declarat unul dintre participanți.

Zvonul privind mutarea federațiilor sportive din sediul de pe Vasile Conta a devenit realitate, ieri, la Izvorani, la întâlnirea pe care ministrul Tineretului și Sportului, Monica Iacob- Rizdi a avut-o cu șefii forurilor sportive.

Ni s-a spus clar că funcționarii de la Tineret stau înghesuiți și că au nevoie de mai mult loc și că până la urmă, cei de la sport se pot restrânge într-o clădire mai mică. Nu s-a hotărât nimic deocamdată, doamna ministru ne-a promis că se vor găsi soluții, ceea ce e sigur e că noi nu vom mai avea sediile pe Vasile Conta”, a declarat unul dintre participanți.
 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]