Maldini: „Va fi greu să antrenez”

Paolo Maldini, ajuns la aproape 41 de ani, a declarat că nu știe ce va face la finalul actualului sezon, atunci când va renunța la cariera de fotbalist. "Vreau să mă odihnsc puțin, cel puțin până în septembrie. Să rămân în fotbal? Nu știu. Când va fi momentul, voi analiza propunerile pe care le voi primi. În orice caz, va fi dificil pentru mine să devin antrenor", a declarat Maldini pentru France Football. În urmă cu câteva zile, oficialii lui AC Milan i-au propus lui Maldini să rămână în cadrul clubului și să se ocupe de centrele de copii și juniori ale "diavolilor".
Maldini: "Va fi greu să antrenez"

Paolo Maldini, ajuns la aproape 41 de ani, a declarat că nu știe ce va face la finalul actualului sezon, atunci când va renunța la cariera de fotbalist.

"Vreau să mă odihnsc puțin, cel puțin până în septembrie. Să rămân în fotbal? Nu știu. Când va fi momentul, voi analiza propunerile pe care le voi primi. În orice caz, va fi dificil pentru mine să devin antrenor", a declarat Maldini pentru France Football.

În urmă cu câteva zile, oficialii lui AC Milan i-au propus lui Maldini să rămână în cadrul clubului și să se ocupe de centrele de copii și juniori ale "diavolilor".

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]