Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » „Moți a plecat pe 600 de mii și vine gratis! Așa face Dinamo”

„Moți a plecat pe 600 de mii și vine gratis! Așa face Dinamo”

Victor Becali a dezvăluit la Sport.ro câteva detalii ale reîntoarcerii lui Cosmin Moți la Dinamo. Agentul de jucători spune că prin revenirea în țară fundașul a renunțat la mulți bani, dar că nu mai putea continua la Siena unde antrenorul nu îi dădea nico șansă să se afirme. "Situația se va rezolva, nu e nicio problemă pentru Dinamo că lucrurile se mai amână. El renunță la mulți bani ca să se întoarcă. Renunță la jumătate din bani. El câștiga de 4-5 ori mai mult decât va câștiga la Dinamo. Eu l-aș fi sfătuit să rămână acolo dacă antrenorul îi dădea șanse. Se poate ca antrenorul să nu fi fost consultat atunci când el a fost luat. Nu a fost tratat cum trebuie. Siena va păstra în continuare drept de cumpărare până în august 2009. Ei au plătit 600.000 și Dinamo nu a dat nimic acum. Așa face Dinamo, vinde și aduce înaoi gratis! Siena îl poate cumpăra oricând până în august cu 3.500.000 euro ", a declarat Victor Becali la Sport.ro.
"Moți a plecat pe 600 de mii și vine gratis! Așa face Dinamo"

Victor Becali a dezvăluit la Sport.ro câteva detalii ale reîntoarcerii lui Cosmin Moți la Dinamo. Agentul de jucători spune că prin revenirea în țară fundașul a renunțat la mulți bani, dar că nu mai putea continua la Siena unde antrenorul nu îi dădea nico șansă să se afirme.

"Situația se va rezolva, nu e nicio problemă pentru Dinamo că lucrurile se mai amână. El renunță la mulți bani ca să se întoarcă. Renunță la jumătate din bani. El câștiga de 4-5 ori mai mult decât va câștiga la Dinamo. Eu l-aș fi sfătuit să rămână acolo dacă antrenorul îi dădea șanse. Se poate ca antrenorul să nu fi fost consultat atunci când el a fost luat.
Nu a fost tratat cum trebuie. Siena va păstra în continuare drept de cumpărare până în august 2009. Ei au plătit 600.000 și Dinamo nu a dat nimic acum. Așa face Dinamo, vinde și aduce înaoi gratis! Siena îl poate cumpăra oricând până în august cu 3.500.000 euro
", a declarat Victor Becali la Sport.ro.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]