Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » „Dacă Ropotan sau Torje ar fi înscris, s-ar fi dus în genunchi la galerie pentru a-i ierta!”

„Dacă Ropotan sau Torje ar fi înscris, s-ar fi dus în genunchi la galerie pentru a-i ierta!”

Victoria de aseară, în fața lui FC Argeș (2-0), l-a făcut pe acționarul lui Dinamo Vasile Turcu să uite de episodul "maneaua", care i-a avut ca protagonisti pe Torje, Ropotan și Pulhac. Oficialul "câinilor" crede că fotbaliștii își vor lua revanșa față de suporteri și îi îndeamnă pe fanii "roș-albilor" să îi ierte pe cei 3 petrecăreți. "Cred că s-a exagerat mult cu fotbaliștii noștri, nu putem să le luăm capul acum pentru că au greșit. O să își ia ei revanșa față de suporteri, fanii îi vor ierta până la urmă. Așa s-a întâmplat și cu Dănciulescu, care a fost un an și jumătate fluierat meci de meci și acum e idolul tribunei. Apreciez gestul lui Rednic de a-i folosi pe Torje și Ropotan. Dacă marca vreunul dintre ei, se ducea în genunchi la galerie, să-l ierte.", a spus Turcu la Sport.ro.
"Dacă Ropotan sau Torje ar fi înscris, s-ar fi dus în genunchi la galerie pentru a-i ierta!"

Victoria de aseară, în fața lui FC Argeș (2-0), l-a făcut pe acționarul lui Dinamo Vasile Turcu să uite de episodul "maneaua", care i-a avut ca protagonisti pe Torje, Ropotan și Pulhac. Oficialul "câinilor" crede că fotbaliștii își vor lua revanșa față de suporteri și îi îndeamnă pe fanii "roș-albilor" să îi ierte pe cei 3 petrecăreți.

"Cred că s-a exagerat mult cu fotbaliștii noștri, nu putem să le luăm capul acum pentru că au greșit. O să își ia ei revanșa față de suporteri, fanii îi vor ierta până la urmă. Așa s-a întâmplat și cu Dănciulescu, care a fost un an și jumătate fluierat meci de meci și acum e idolul tribunei. Apreciez gestul lui Rednic de a-i folosi pe Torje și Ropotan. Dacă marca vreunul dintre ei, se ducea în genunchi la galerie, să-l ierte.", a spus Turcu la Sport.ro.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]