17:50
Adrian Porumboiu nu a fost foarte bucuros la finalul meciului pe care echipa sa l-a câștigat fără probleme în fața Gloriei, din cauza originilor buzoiene.
Patronul Vasluiului nu înțelege cum o formație de prima Ligă poate veni în orașul unde urmează să dispute un meci, în ziua partidei.
"Nu mă bucur foarte mult de această victorie, pentru că la origini sunt buzoian. Chiar dacă nu e treaba mea să comentez, mi se pare ciudat că la nivelul la care a ajuns fotbalul în România, echipa Gloria a plecat spre Vaslui abia azi de dimineață, la ora nouă. Această victorie nu știu dacă înseamnă foarte mult pentrui noi, pentru că dacă Buzăul se retrage, noi tot cu 3-0 rămânem.", a spus Porumboiu la finalul meciului.