Acasa » Fotbal Extern » Liga Campionilor » „Îi dau lecții de fotbal lui Pițurcă, o să îi arăt cum se joacă la 2-0!”

„Îi dau lecții de fotbal lui Pițurcă, o să îi arăt cum se joacă la 2-0!”

Gigi Becali este convins că Steaua se va impune la o diferență de minim două goluri în partida cu Olympique Lyon. Patronul roș-albaștrilor e gata să parieze că Dayro va reuși o "dublă" în poarta lui Lloris și spune că îi va arăta selecționerului Victor Pițurcă cum se gestionează un avantaj de două goluri. "Voi bate socialiștii și stânga, ca să vadă ei cine e Becali. Dayro dă două goluri astă seară și Semedo unu. O să vedeți cum le încurcă Semedo picioarele. De la Arthuro nu aștept nimic, vreau să dea pasele de gol. Kapetanos n-are cum să ne ajute, să ne "căpităneze", ce să facă. Să vedeți voi cum o să jucăm noi la 2-0, facem spectacol, nu stăm ca Pițurcă cu fundul în poartă. Niciodată nu ne egalează pe noi cineva de la 2-0. Pițurcă e cu mine aici, îi dau lecții de fotbal. I-am explicat că Lovin e șapte clase peste tot ce are el la națională. Păi dacă juca Lovin, ne mai egala Franța vreodată?", a spus Becali la televiziunea gazetei.
"Îi dau lecții de fotbal lui Pițurcă, o să îi arăt cum se joacă la 2-0!"

Gigi Becali este convins că Steaua se va impune la o diferență de minim două goluri în partida cu Olympique Lyon. Patronul roș-albaștrilor e gata să parieze că Dayro va reuși o "dublă" în poarta lui Lloris și spune că îi va arăta selecționerului Victor Pițurcă cum se gestionează un avantaj de două goluri.

"Voi bate socialiștii și stânga, ca să vadă ei cine e Becali. Dayro dă două goluri astă seară și Semedo unu. O să vedeți cum le încurcă Semedo picioarele. De la Arthuro nu aștept nimic, vreau să dea pasele de gol. Kapetanos n-are cum să ne ajute, să ne "căpităneze", ce să facă. Să vedeți voi cum o să jucăm noi la 2-0, facem spectacol, nu stăm ca Pițurcă cu fundul în poartă. Niciodată nu ne egalează pe noi cineva de la 2-0. Pițurcă e cu mine aici, îi dau lecții de fotbal. I-am explicat că Lovin e șapte clase peste tot ce are el la națională. Păi dacă juca Lovin, ne mai egala Franța vreodată?", a spus Becali la televiziunea gazetei.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]