Iancu: „Nu vom folosi culorile alb-violet în etapa următoare”

Patronul formației FC Timișoara, Marian Iancu, a declarat, în exclusivitate pentru www.prosport.ro, că echipa de pe Bega nu va folosi culorile alb-violet în etapa următoare, deși a câștigat acest drept. Iancu spune că timișorenii se vor lupta să readucă palmaresul și cele 6 puncte. "Încă nu este o victorie, ne-am recuperat culorile și numele, dar nu și palmaresul. Bătălia noastră continuă, mergem mai departe și ne-am adresat Tribunalului de la Lausanne pentru a ne recupera și palmaresul. Am fost deposedați ilegal de palmares. "Zambonel" a primit o hârtie falsă de la Federație. Noi avem dovada că e fals. Vom obține și cele 6 puncte, timpul ca scoate la iveală multe nereguli. Cu toate acestea, nu vom folosi culorile alb-violet în etapa următoare, mai așteptăm!", a declarat Iancu pentru www.prosport.ro Întrebat dacă se va mai retrage de la conducerea Timișoarei în cazul în care echipa sa va avea câștig de cauză, Iancu a răspuns: "Vom vedea. Momentan suntem în plin proces de tranzacție. O să aflați la momentul potrivit"
Iancu: "Nu vom folosi culorile alb-violet în etapa următoare"

Patronul formației FC Timișoara, Marian Iancu, a declarat, în exclusivitate pentru www.prosport.ro, că echipa de pe Bega nu va folosi culorile alb-violet în etapa următoare, deși a câștigat acest drept. Iancu spune că timișorenii se vor lupta să readucă palmaresul și cele 6 puncte.

"Încă nu este o victorie, ne-am recuperat culorile și numele, dar nu și palmaresul. Bătălia noastră continuă, mergem mai departe și ne-am adresat Tribunalului de la Lausanne pentru a ne recupera și palmaresul. Am fost deposedați ilegal de palmares. "Zambonel" a primit o hârtie falsă de la Federație. Noi avem dovada că e fals. Vom obține și cele 6 puncte, timpul ca scoate la iveală multe nereguli. Cu toate acestea, nu vom folosi culorile alb-violet în etapa următoare, mai așteptăm!", a declarat Iancu pentru www.prosport.ro

Întrebat dacă se va mai retrage de la conducerea Timișoarei în cazul în care echipa sa va avea câștig de cauză, Iancu a răspuns:

"Vom vedea. Momentan suntem în plin proces de tranzacție. O să aflați la momentul potrivit"

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri