Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Porumboiu îl atacă dur pe Borcea

Porumboiu îl atacă dur pe Borcea

Porumboiu îl atacă dur pe Borcea înaintea meciului dintre FC Vaslui și Dinamo. Finanțatorul vasluian amenință că va merge la TAS pentru a face dreptate. Fostul arbitru s-a dezlănțuit într-un interviu incendiar. Ați declarat că, dacă Dinamo îl folosește pe Julio Cesar, veți câștiga meciul cu Dinamo la „masa verde". Sunteți sigur de asta? Există o similitudine perfectă între cazul „Galați" și cazul „Dinamo"! Cei de la Galați și-au permis, cu complicitatea unei comisii „blătuite", să joace cu doi fotbaliști în stare de suspendare.
Porumboiu îl atacă dur pe Borcea

Porumboiu îl atacă dur pe Borcea înaintea meciului dintre FC Vaslui și Dinamo. Finanțatorul vasluian amenință că va merge la TAS pentru a face dreptate. Fostul arbitru s-a dezlănțuit într-un interviu incendiar.

Ați declarat că, dacă Dinamo îl folosește pe Julio Cesar, veți câștiga meciul cu Dinamo la „masa verde“. Sunteți sigur de asta?
Există o similitudine perfectă între cazul „Galați“ și cazul „Dinamo“! Cei de la Galați și-au permis, cu complicitatea unei comisii „blătuite“, să joace cu doi fotbaliști în stare de suspendare.

Îl veți câștiga și acum?
Da. Acum, cei de la Dinamo, cu complicitatea unei comisii incorecte, vor juca, pe riscul lor, cu un jucător căruia, caz unic în lume, o comisie îi anulează un cartonaș roșu! Sunt ferm convins că vom avea câștig de cauză, dar nu la vreo comisie federală, ci la TAS.

Păi și atunci, cum vă explicați poziția dinamoviștilor care invocă decizia comisiei?
Pentru a se evita amestecul nejustificat al comisiilor în legătură cu deciziile luate de arbitri, FIFA, prin Circulara nr. 856/24.09.2003, transmite fără echivoc federațiilor naționale: „Orice jucător eliminat în timpul unui meci de fotbal este automat suspendat pentru următorul meci“ (art. 19, paragraful 4; art. 39, FDC).

S-a dovedit că Julio Cesar a primt cartonașul roșu degeaba…
A face referire doar la eliminarea lui Cesar e ca și cum nu ai vedea pădurea din cauza copacilor! Oricum, Vasluiul va contesta dreptul de joc.

„Borcea avea prestații de paharnic“

Cristi Borcea v-a acuzat că ați luat pe nedrept locul Galațiului în UEFA.
Trecerea de la lider de galerie, prin prestațiile de paharnic pe la protocoalele arbitrilor sau de la bluza năclăită și urât mirositoare la costumul Armani și trabuc, așa cum corect i-a pus eticheta Rednic, l-au făcut obraznic. Dacă fotbalul românesc era sănătos, pe acest individ îl vedeam și azi în galerie, înfășurat într-un banner inscripționat „Mitică la pușcărie“.

Ce aveți cu Borcea?
Dacă s-ar deconspira măgăriile pe care le-a făcut cu unii arbitri, cred că 50 de ani de pușcărie nu ar fi de ajuns pentru el. A primit un milion de euro de la clubul care îi provoacă insomnii, mai ales atunci când aude un anumit imn. Îl deranjează muzica, dar foșnetul banilor îl leagănă în somn. După ce patronul respectiv te-a plătit ca pe o prostituată, mai ai și tupeul să ne arăți „portjartiera“?

"Porumboiu nu are credibilitate. Să vorbească despre mine când va câștiga fără arbitri." – Cristi Borcea, președinte executiv Dinamo

"Pe mine nu mă poate cumpăra nici Gigi Becali, spre deosebire de el… Când mulsul vacilor va fi sport olimpic, atunci o să-l ia lumea în seamă." – Cristi Borcea, președinte executiv Dinamo

"Trecerea de la lider de galerie, prin prestațiile de paharnic pe la protocoalele arbitrilor sau, mai concret, de la bluza năclăită și urât mirositoare la costumul Armani și trabuc, așa cum corect i-a pus eticheta Rednic, l-au făcut obraznic." – Adrian Porumboiu, patron FC Vaslui

"Dacă s-ar deconspira măgăriile pe care le-a făcut Borcea cu unii arbitri, cred că 50 de ani de pușcărie nu ar fi de ajuns pentru nenorocirile pe care le-a făcut." – Adrian Porumboiu, patron FC Vaslui

Parteneri
UEFA a suspendat pe viață un antrenor care filma sportivele cu camere ascunse. Ce au descoperit anchetatorii
Mediafax
Cine era Amalia, doctorița moartă pe DN52. Femeia ar fi fost lovită cu mașina intenționat
Cancan.ro
Gelu Voican Voiculescu și-a dat fiica în judecată după ce i-a vândut fictiv un conac ca să scape de executarea RAPPS. Ce a decis instanța
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Andreea Tonciu, senzuală în costum de baie. Imagini de senzație cu bruneta din vacanță! S-a văzut aproape tot prin bikini
Ce se întâmplă, doctore?
EXCLUSIV: Reformele și proiectele din PNRR rămân sub supraveghere până la 5 ani după ultima plată. Bruxelles-ul poate face controale, verificări și audituri
Economedia
BANCUL ZILEI. O pescăriţă nervoasă, către pestişorul de aur – Ti-am spus să faci din bărbatul meu un armăsar!
Râzi cu lacrimi
O coliziune de proporții a lovit Calea Lactee!
Descopera.ro
Nu a luat 150.000 euro! Câți bani a primit Dumbo de fapt, de la Pro TV, pentru că a câștigat Desafio: Aventura
Cancan.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Ciao.ro
Oficial: când se lansează noul joc al seriei World of Tanks
Go4Games
Droguri ascunse în bidoane de ulei și vândute la un service auto din Iași. „Vulcanizarea” costa între 500 și 1.000 de lei
Promotor.ro