Numele FC Timișoara nu e pe placul lui Contra și Codrea

Prezenți la inaugurarea clubului de biliard al fostului lor coleg de la Poli, Andrei Urai, cei doi internaționali au comentat schimbarea de nume a fostei lor echipe. „E ciudat să nu se mai numească Poli Timișoara, dar sunt convins că se va găsi o soluție", a opinat mijlocașul Paul Codrea, care a reafirmat că ar vrea să mai joace la Timișoara peste câțiva ani. „Până când nu se va rezolva această problemă a culorilor și a palmaresului, conducătorii nu au vrut să riște participarea europeană. Eu cred că se va reveni la vechea denumire" , a spus Cosmin Contra.
Numele FC Timișoara nu e pe placul lui Contra și Codrea

Prezenți la inaugurarea clubului de biliard al fostului lor coleg de la Poli, Andrei Urai, cei doi internaționali au comentat schimbarea de nume a fostei lor echipe.

„E ciudat să nu se mai numească Poli Timișoara, dar sunt convins că se va găsi o soluție”, a opinat mijlocașul Paul Codrea, care a reafirmat că ar vrea să mai joace la Timișoara peste câțiva ani.

„Până când nu se va rezolva această problemă a culorilor și a palmaresului, conducătorii nu au vrut să riște participarea europeană. Eu cred că se va reveni la vechea denumire“ , a spus Cosmin Contra.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]