Lupescu: „Sunt subordonat doar președintelui FRF”

Directorul general al Federației Române de Fotbal, Ionuț Lupescu, a declarat în cadrul Specialului de la Sport.ro că funcția sa presupune subordonare doar față de președintele acestui for, Mircea Sandu. "Am lucrat cu Sandu și înainte, vreme de 10-11 ani și n-am avut probleme. Eu ca jucător, el ca președinte. Am crezut mai mult în strategia de dezvoltare a lui Sandu decât în cea propusă de Gică Popescu. Și cu asta, basta.
Lupescu: "Sunt subordonat doar președintelui FRF"

Directorul general al Federației Române de Fotbal, Ionuț Lupescu, a declarat în cadrul Specialului de la Sport.ro că funcția sa presupune subordonare doar față de președintele acestui for, Mircea Sandu, continuând astfel războiul cu șeful LPF, Dumitru Dragomir.

"Am lucrat cu Sandu și înainte, vreme de 10-11 ani și n-am avut probleme. Eu ca jucător, el ca președinte. Am crezut mai mult în strategia de dezvoltare a lui Sandu decât în cea propusă de Gică Popescu. Și cu asta, basta. Nu am șantajat pe nimeni și nu sunt subordonat decât lui Sandu. Dragomir e doar un membru al Comitetului Executiv dar nu are nicio treabă cu administrația FRF, nu ia niciun ban pentru această funcție de prim-vicepreședinte. Această funcție a fost pusă din respect față de faptul că Dragomir reprezintă Liga I", a spus Lupescu la Sport.ro

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]