Del Piero: „Vreau să fiu căpitan”

n absența lui Cannavaro, fotbaliștii Italiei trebuie să decidă cine va purta banderola de căpitan în meciul de mâine, împotriva Olandei. Deși prezența sa în primul "11" nu este o certitudine, Alessandro Del Piero și-a exprimat dorința de a fi căpitanul squadrei azzura,
Del Piero: "Vreau să fiu căpitan"

În absența lui Cannavaro, fotbaliștii Italiei trebuie să decidă cine va purta banderola de căpitan în meciul de mâine, împotriva Olandei. Deși prezența sa în primul "11" nu este o certitudine, Alessandro Del Piero și-a exprimat dorința de a fi căpitanul squadrei azzura, în dauna portarului Buffon.

"Mă simt deja ca un căpitan și sunt gata să-mi asum toate responsabilitățile care îmi revin. Totuși, în echipa Italiei sunt mai mulți jucători care ar merita să poarte banderola, mai ales Buffon", a precizat Del Piero.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]