Acasa » Fotbal Intern » Naționala » Mircea Sandu: „Sper să fim mai buni ca în `96”

Mircea Sandu: „Sper să fim mai buni ca în `96”

Președintele FRF, Mircea Sandu, a declarat pentru TVR că speră sa nu repetam "performanța" de la EURO `96 când România a parăsit competiția făra să caștige vreun punct. "Adversarele din grupă trebuie sa se teamă de noi așa cum și noi trebuie să ne temem de valorile lor. Toate meciurile vor fi grele, însă cel mai greu ne va fi cu Italia, Campioana Mondiala en-titre. Sper totuși să facem câteva puncte, nu ca în `96." a spus Sandu.
Mircea Sandu: "Sper să fim mai buni ca în `96"

Președintele FRF, Mircea Sandu, a declarat pentru TVR că speră sa nu repetam "performanța" de la EURO `96 când România a parăsit competiția făra să caștige vreun punct. "Adversarele din grupă trebuie sa se teamă de noi așa cum și noi trebuie să ne temem de valorile lor. Toate meciurile vor fi grele, însă cel mai greu ne va fi cu Italia, Campioana Mondiala en-titre. Sper totuși să facem câteva puncte, nu ca în `96." a spus Sandu.

Legat de situația lui Mutu, care, în decursul ultimelor  zile, a primit lovitură după lovitură,  "Nașu`" a spus: "Greutățile îl vor afecta dar îl vor și întări. Nu am cunoștiță despre documentul la care faceți referire însă cred ca Mutu a plătit deja prin faptul că a fost suspendat."

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]