Acasa » Fotbal Extern » Liga Campionilor » ȚSKA Sofia a fost exclusă din Liga Campionilor

ȚSKA Sofia a fost exclusă din Liga Campionilor

Campioana Bulgariei, ȚSKA Sofia, la care evoluează Florentin Petre, a fost exclusă din viitoarea ediție a Ligii Campionilor, deoarece nu îndeplinește criteriile de licențiere. Anuntul a fost făcut de Federația Bulgară de Fotbal (BFU): "ȚSKA nu va participa la ediția 2008/2009 a Ligii Campionilor, iar aceasta este decizia finală", se arată într-un comunicatul emis de aceasta. Echipa ȚSKA Sofia a câștigat al 31-lea său titlul în Bulgaria în acest sezon și a obținut un loc în turul trei preliminar al Ligii Campionilor, dar nu a îndeplinit condițiile Comisiei de Licențiere a BFU. Clubul datorează bani Institutului de Securitate Socială, Agenției de Venituri și mai multor creditori. ȚSKA devine astfel, după FC Porto, cel de-al doilea club exclus din viitoarea editie a Ligii Campionilor.
ȚSKA Sofia a fost exclusă din Liga Campionilor

Campioana Bulgariei, ȚSKA Sofia, la care evoluează Florentin Petre, a fost exclusă din viitoarea ediție a Ligii Campionilor, deoarece nu îndeplinește criteriile de licențiere. Anuntul a fost făcut de Federația Bulgară de Fotbal (BFU): "ȚSKA nu va participa la ediția 2008/2009 a Ligii Campionilor, iar aceasta este decizia finală", se arată într-un comunicatul emis de aceasta.

Echipa ȚSKA Sofia a câștigat al 31-lea său titlul în Bulgaria în acest sezon și a obținut un loc în turul trei preliminar al Ligii Campionilor, dar nu a îndeplinit condițiile Comisiei de Licențiere a BFU.
Clubul datorează bani Institutului de Securitate Socială, Agenției de Venituri și mai multor creditori. ȚSKA devine astfel, după FC Porto, cel de-al doilea club exclus din viitoarea editie a Ligii Campionilor.

 UEFA a confirmat, în cursul zilei de joi, neacordarea licenței pentru campioana Bulgariei, ȚSKA Sofia, privând-o astfel de participarea în sezonul viitor al Ligii Campionilor, în ciuda cererii autorităților bulgare de a prelungi perioada de grație care să permită clubului să împlinească condițiile. "UEFA își exprimă poziția de principiu, subliniind că trebuie să se garanteze tratarea de pe aceleași poziții a tuturor cluburilor și că nu se pot face excepții", se mai precizează în comunicatul BFU

Parteneri
Liderii ruși, FĂCUȚI PRAF de românul care reprezintă SUA la ONU: „Invadarea Ucrainei a fost un eșec strategic”
Mediafax
Așa tată, așa fată! Ce reușită a bifat fiica lui Gabi Tamaș, la 2 zile după ce fotbalistul a câștigat Survivor 2026
Cancan.ro
Ce-și amintesc legendele tenisului mondial despre „nebuniile” lui Năstase: „Era insuportabil. Oamenii veneau să-l vadă ca să-l fluiere”
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Câți bani face Andreea Bostănică din TikTok. „Regina TikTok-ului” a arătat sumele, iar fanii au rămas cu gura căscată: „30.000 de dolari doar într-o zi”
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. – L-am avertizat pe fiu-miu să nu se căsătorească cu o orăseancă..
Râzi cu lacrimi
Locuri incredibile: Unde se află muntele care unește marea cu cerul?
Descopera.ro
3x3-4x2=? Cum a răspuns Gabi Tamaș la întrebarea profesoarei Loredana de la Survivor. Tu știi cât face?
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
După 12 ani de absență, seria se întoarce
Go4Games
Cea mai mare flotă auto din istoria Campionatului Mondial de Fotbal. Vor fi folosiți inclusiv roboți de partulare
Promotor.ro