Iancu: „Daminuță trebuie să joace la clubul care l-a crescut”

Contactat de ProSport, finanțatorul Politehnicii Timioșoara, Marian Iancu a dezmințit zvonurile potrivit cărora fotbalistul Cristian Daminuță ar fi semnat contract pe patru ani cu campioana Italiei, Inter Milano. "Daminuță este proprietatea Politehnicii Timișoara până la proba contrarie. Litigiul se judecă la tribunalul de la Lausanne unde toate deciziile pe care le-a obținut în țară se vor întoarce împotriva lui.Daminuță nu este transferabil, nu am stabilit un preț pentru el, dar impresarii acestuia pot să-l transfere unde vor ei și pot să vorbească despre asta. Daminuță trebuie să joace la clubul care l-a crescut și care l-a format",a spus Marian Iancu.
Iancu: "Daminuță trebuie să joace la clubul care l-a crescut"

Contactat de ProSport, finanțatorul Politehnicii Timioșoara, Marian Iancu a dezmințit zvonurile potrivit cărora fotbalistul Cristian Daminuță ar fi semnat contract pe patru ani cu campioana Italiei, Inter Milano.

"Daminuță este proprietatea Politehnicii Timișoara până la proba contrarie. Litigiul se judecă la tribunalul de la Lausanne unde toate deciziile pe care le-a obținut în țară se vor întoarce împotriva lui.Daminuță nu este transferabil, nu am stabilit un preț pentru el, dar impresarii acestuia pot să-l transfere unde vor ei și pot să vorbească despre asta. Daminuță trebuie să joace la clubul care l-a crescut și care l-a format"
,a spus Marian Iancu.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]