Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » „Sunt adeptul aducerii jucătorilor tineri, pe bani puțini!”

„Sunt adeptul aducerii jucătorilor tineri, pe bani puțini!”

Administratorul delegat al clubului FC Dinamo, Cornel Dinu, a declarat la Sport.ro ca obiectivul pe termen mediu este împrospătarea lotului prin aducerea de jucători tineri, pe bani puțini. "Eu sunt adeptul ideii că performanță se face și cheltuind bani puțini.Eu am explicat că există un plan pe termen scurt, obținerea unui loc de Cupă UEFA și unul pe termen mediu acela de a mă ocupa de transferurile echipei.S-au făcut multe lucruri care nu au dat rezultate din dorințe extravagante, dar un proiect realmente serios trebuie gândit pentru a nu mai suferi nici eu, nici Dinamo.Nu trebuie să aruncăm zerouri pe piața că așa e la modă , eu sunt adeptul aducerii unor jucători tineri, pe bani puțini, care în termen scurt pot da rezultate", a spus Dinu.
"Sunt adeptul aducerii jucătorilor tineri, pe bani puțini!"

Administratorul delegat al clubului FC Dinamo, Cornel Dinu, a declarat la Sport.ro ca obiectivul pe termen mediu este împrospătarea lotului prin aducerea de jucători tineri, pe bani puțini.

"Eu sunt adeptul ideii că performanță se face și cheltuind bani puțini.Eu am explicat că există un plan pe termen scurt, obținerea unui loc de Cupă UEFA și unul pe termen mediu acela de a mă ocupa de transferurile echipei.S-au făcut multe lucruri care nu au dat rezultate din dorințe extravagante, dar un proiect realmente serios trebuie gândit pentru a nu mai suferi nici eu, nici Dinamo.Nu trebuie să aruncăm zerouri pe piața că așa e la modă , eu sunt adeptul aducerii unor jucători tineri, pe bani puțini, care în termen scurt pot da rezultate", a spus Dinu.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]