Jucătorii celor de la FCSB au fost băgați în ședință de ultrași, chiar la finalul meciului pe care l-au încheiat la egalitate, scor 0-0, pe terenul celor de la Sepsi Sf. Gheorghe, în etapa a patra din Superliga României.
Suporterii s-au arătat extrem de dezamăgiți de rezultatul înregistrat pe tabela de marcaj, dar și de atitudinea pe care fotbaliștii lui Marius Baciu au avut-o în timpul meciului.
Sepsi OSK și FCSB s-au întâlnit luni, 10 august 2026, într-o partidă încheiată la egalitate, scor 0-0, în etapa a patra a noului sezon de Superliga României.
Acest rezultat nu a fost pe placul suporterilor care au venit la Sf. Gheorghe să își susțină favoriții. Imediat după fluierul de final, jucătorii lui Marius Baciu au mers în fața galeriei, unde au fost băgați în ședință de către ultrași.
Prin vocea lui Gheorghe Mustață, cei din Peluza NORD, care au revenit în sprijinul echipei după ce au absentat de la ultima partidă de campionat, 2-2 cu Farul Constanța, pe „Arcul de Triumf”, i-au certat pe fotbaliștii lui Gigi Becali pentru prestația pe care au avut-o în meciul cu Sepsi.
Totodată, în timpul partidei, ultrașii au scandat minute în șir „Jucați fotbal” sau „Dacă fotbal nu jucați, de la Steaua să plecați”. Octavian Popescu a fost principala țintă a lui Gheorghe Mustață, cel care i-a reproșat mai multe lucruri tânărului fotbalist.
Atmosfera a fost cu totul diferită în tabăra celor de la Sepsi Sf. Gheorghe. Imediat după fluierul de final, fanii covăsneni și-au așteptat favoriții cântând, pentru a-i felicita pentru jocul prestat și pentru rezultatul obținut în fața celor de la FCSB.
Totodată, suporterii i-au scandat numele lui Cosmin Matei, fotbalistul suspendat 9 luni pentru dopaj, care a fost prezent în tribună pentru a asista la meciul dintre Sepsi și FCSB.
Totodată, covăsnenii au scandat și numele celor de la Csikszereda Miercurea Ciuc, formație pe care o vor întâlni în etapa viitoare de Superliga României.