MERCATO Gigi Becali trebuie să ia decizia finală pentru mega-transferurile verii din străinătate: „Un mijlocaș și un atacant, îi văd pe tabletă”

Gigi Becali trebuie să ia decizia finală pentru mega-transferurile verii din străinătate: „Un mijlocaș și un atacant, îi văd pe tabletă”
Gigi Becali susține o conferință de presă. Sursa: Sport Pictures

Gigi Becali (68 de ani) pregătește noi transferuri la FCSB pentru a consolida echipa în perspectiva luptei din competițiile interne și UEFA Conference League.

Latifundiarul din Pipera a dezvăluit că urmează să analizeze imagini cu un nou mijlocaș și că se află în negocieri pentru aducerea unui atacant de valoare.

Gigi Becali trebuie să ia decizia finală pentru mega-transferurile verii din străinătate

Gigi Becali a explicat că principala nemulțumire din stagiunea precedentă a fost lipsa unor rezerve de calitate, menite să aducă un plus de vigoare.

Tocmai de aceea, Becali consideră importantă formarea unui lot extins, gândit pentru a gestiona un program încărcat, mai ales că FCSB este angrenată în trei competiții.

„O să-mi trimită mâine sau luni, să văd mijlocașul, pe tabletă. Mijlocașul îl vreau neapărat. Mai avem un atacant bun pentru care negociem. Avem nevoie de lot, avem trei fronturi.

Anul trecut nu am avut lot, rezerve, bancă. Craiova e puternică, dar nu îi copiez pe cei de la Craiova. Niciodată nu pot copia moduri de a conduce”, a spus Gigi Becali pentru Digi Sport.

Gigi Becali vrea o restructurare masivă la echipa sa. Până în prezent, „roș-albaștrii” l-au achiziționat doar pe Ronny Labonne, dar au pierdut un jucător important: Darius Olaru a fost vândut în Belgia, la Union Saint-Gilloise, pentru 3 milioane de euro.

Seria despărțirilor este completată de Lukas Zima, Daniel Graovac, David Kiki, Baba Alhassan și Mamadou Thiam.

De asemenea, Mihai Stoica a confirmat că nici Vlad Chiricheș nu va continua alături de bucureșteni, în timp ce Ionuț Cercel a fost trimis, sub formă de împrumut, la Farul Constanța pentru un sezon.

Lovitura reușită de Gigi Becali: „A semnat. Contractul e făcut!”

Gigi Becali a reușit totuși să dea prima lovitură importantă a verii: s-a înțeles cu Florin Tănase pentru a rămâne la FCSB încă două sezoane. Așadar, Tănase va ajunge în cantonament alături de colegii săi pentru a începe sesiunile de pregătire.

„A rămas același contract, pe doi ani. A zis că-i convine așa. A semnat. Dacă am dat cuvântul, e semnat. Contractul e făcut. Pe doi ani, da, cu același salariu, dar am scos bonusurile. Avea 25.000 la fiecare meci câștigat. De euro.

În grupele europene. A luat și de acolo vreo 200.000. Pe alea le-am tăiat. Doar el avea, nu poți să dai la toți jucătorii câte 25.000 la victorie.

A zis că e de acord și gata. I-a rămas bonusul de 300.000 de calificare în cupele europene, în orice grupă. Acum e doar o grupă”, a declarat Gigi Becali pentru sursa menționată anterior.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri
David Popovici, de neoprit la Europene! A câștigat semifinala de 200 m liber și e cu un pas în marea finală
Mediafax
Explicația halucinantă a pensionarului SRI despre Anna. Cum a încercat 'Romeo' de pe Transfăgărășan să iasă basma curată după ce familia l-a luat la întrebări
Cancan.ro
Trei dintre cele mai înfricoșătoare eclipse solare din istorie. Haosul care a izbucnit după întunecarea cerului și fenomenul care a oprit un război
Adevarul.ro
Marius Măldărăşanu a susţinut că Andrei Nicolescu a încercat să-l păcălească, iar preşedintele lui Dinamo i-a dat replica: ”Asta a fost istoria”
Orangesport
Cu ce se ocupă acum Marina Dina, fosta asistentă TV a lui Mihai Morar de la Antena Stars. S-a retras din televiziune în 2010
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. BULIŞOR: – Tată, ce trebuie să vând pentru a-mi cumpăra mașini, iahturi...
Râzi cu lacrimi
Test de cultură generală. De ce avem gene?
Descopera.ro
Dan Negru, mesaj pentru David Popovici după reușita de la Paris: 'Abia atunci performanța lui va avea valoare'
Cancan.ro
De ce a lipsit Vierme de la reuniunea Animal X de la UNTOLD 2026. Explicația oferită de Șerban Copoț
Ciao.ro
Pisicile războinice cuceresc acest joc
Go4Games
Minivacanța de 15 august – Restricții majore pe două drumuri din România. Ce trebuie să știe șoferii între 14 și 17 august
Promotor.ro