Florin Prunea a povestit că recent s-a întâlnit cu Dan Petrescu, colegul său din Generația de Aur care s-a confruntat în ultimul timp cu grave probleme de sănătate.
Atât de tare l-a emoționat pe fostul portar revederea cu cel poreclit „Bursucul”, încât a început să plângă de fericire când l-a văzut că în momentul de față arată bine fizic.
Florin Prunea dezvăluie că s-a întâlnit accidental cu Dan Petrescu la un restaurant, după ce antrenorul a trăit în ultimul timp cea mai grea perioadă din viața sa din cauza unor probleme grave de sănătate, care l-au transformat fizic radical.
Fostul portar s-a bucurat atât de mult că l-a văzut bine pe ex-colegul său de la echipa națională, încât i-a sărit în brațe și i-au dat lacrimile de fericire.
„M-am întâlnit cu cineva, nu cred că se supără pe mine dacă spun. Nici nu-ţi trece prin cap cu cine m-am întâlnit. Ca să-ţi dau un indiciu, mi-au dat lacrimile. L-am luat în braţe, jur că mi-au dat lacrimile. Emoţie multă. Aşa de bine mi-a părut că l-am văzut, că nu l-am văzut de mult.
Băi, eram cu spatele, eram la cârciumă şi îmi spune prietenul cu care eram eu: ‘băi, vezi că vine Petrescu’. Băi, şi când mă întorc, era chiar în stânga, lângă masa mea.
Când m-am întors şi l-am văzut, i-am sărit în braţe, pe cuvântul meu de onoare. Am început să plâng, fratelo! Arată bine, bine”, a povestit Florin Prunea la iAMsport.
/https%3A%2F%2Fwww.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F01%2FNoutati-despre-Dan-Petrescu-dupa-ce-problemele-de-sanatate-l-au-facut-sa-iasa-din-fotbal.-%E2%80%9EAsta-planuieste-1400x933.jpg)
FOTO: SportPictures
După cum l-a văzut, „mort” în continuare după fotbal, Florin Prunea speră că fostul său coechipier din Generația de Aur va reveni cât mai repede în antrenorat.
„Ştiţi, mă, ce-a făcut? Am stat puţin de vorbă cu el şi după aia s-a dus la masă. Ghici ce făcea el la masă? A deschis ditamai tableta şi se uita la fotbal. Şi-i zic: ‘băi, dar tu eşti sănătos la cap? ‘/ ‘Păi ce vrei să fac?’ Cred că cu fiică-sa era şi cu încă doi prieteni.
Este bine fizic, foarte bine. Mi-a zis că pleacă pe-afară, că mai are puţin din tratament. Aşa m-am emoţionat, mi-au dat lacrimile”, a mai povestit Florin Prunea pentru sursa menționată mai sus.