Daniel Pancu (48 de ani) a explicat situația sa cu CFR Cluj și Rapid București și a dezvăluit de ce i-a atacat pe Nelu Varga și pe Iuliu Mureșan.
Tehnicianul a precizat că se va despărți de formația din Gruia și a recunoscut că a discutat cu Rapid București, chiar dacă nu s-a ajuns la o înțelegere, cel puțin până în acest moment.
CFR Cluj a avut parte de un parcurs foarte bun sub comanda lui Daniel Pancu. Cu toate acestea, tehnicianul în vârstă de 48 de ani se va despărți de formația din Gruia, fiind în conflict cu conducerea clubului.
Fostul internațional este foarte aproape de a ajunge la o înțelegere cu Rapid București și a recunoscut că a purtat negocieri cu conducerea formației din Giulești. Totodată, Daniel Pancu a dezvăluit de ce i-a atacat pe Nelu Varga și pe Iuliu Mureșan.
„(Ceva noutăți?) Nu am noutăți. Sper să mă înțeleg cu CFR, zilele astea. După asta, văd ce voi face. (Rapid? Așa se spune) Da, lucrurile sunt discutate. Încă nu s-a întâmplat mai nimic.
(Cu CFR?) Nu ar trebui să fie probleme. În mod normal e o formalitate. Până nu e, nu are rost să discut. A fost un schimb de replici, nu a plecat de la mine, mă opresc aici. Funcționez pe bază de respect. Mă respecți, ai tot respectul. Nu mă respecți, la revedere.
(n.r. despre momentul în care a fost îmbrățișat de Iuliu Mureșan, la finalul meciului în care s-a retras Ciprian Deac) A doua zi s-a simțit dator, nu știu ce a fost în mintea domnului. Era finalul unei perioade fantastice, ne-am bucurat cu toții”, a declarat Daniel Pancu, la DigiSport.
Daniel Pancu a vorbit și despre retragerea lui Ciprian Deac și a explicat de ce nu a fost prezent la petrecerea organizată pentru „veteranul” celor de la CFR Cluj.
„Cu Ciprian am vorbit a doua zi, nu am mai fost la petrecere, la masă, după joc. Am vorbit cu el, a fost o plăcere, e un jucător care m-a ajutat enorm prin comportamentul lui, chiar dacă la început am mai avut niște discuții mai bărbătești.
Pe fotbal, când a venit la Rapid, a zis că vrea să joace cu idolul lui în echipă, adică cu mine. S-a întâmplat si fie cu mine pe bancă, meciul a fost foarte frumos!”, a mai spus Daniel Pancu, conform sursei menționate anterior.