Gigi Becali (67 de ani) nu a mai rezistat și a dat afară doi fotbaliști din echipă, după doar 45 de minute din meciul pe care FCSB îl dispută în fața celor de la FC Botoșani, în semifinala barajului pentru UEFA Conference League.
Partida care se dispută pe stadionul Steaua a început la ora 20:30. Cele două formații au intrat la vestiare la egalitate, scor 1-1, după golurile marcate de Mailat și Joao Paulo.
Astăzi, 24 mai 2026, FCSB și FC Botoșani se întâlnesc în semifinala barajului pentru preliminariile UEFA Conference League, într-o partidă care a început la ora 20:30, pe stadionul Steaua din București.
FC Botoșani a început bine meciul și a reușit să deschidă scorul în minutul 14, prin Mailat, cel care a profitat de o pasă foarte bună primită de la Mitrov.
FCSB a început să pună presiune și a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj în minutul 20, prin golul marcat de Joao Paulo.
Astfel, cele două echipe au intrat la vestiare la egalitate, scor 1-1. Acesta lucru l-a nemulțumit pe Gigi Becali, cel care a făcut două schimbări la pauza meciului de pe stadionul Steaua.
Astfel, în a doua parte a jocului nu și-au mai făcut apariția pe teren David Miculescu și Alexandru Stoian. În locul lor, în joc au fost introduși Tavi Popescu și Mihai Toma.