Acasa » Campionatul Mondial 2026 » GALERIE FOTO. Iubitele fotbaliștilor englezi de la Campionatul Mondial arată uluitor. Cu ce se ocupă tinerele

GALERIE FOTO. Iubitele fotbaliștilor englezi de la Campionatul Mondial arată uluitor. Cu ce se ocupă tinerele

GALERIE FOTO. Iubitele fotbaliștilor englezi de la Campionatul Mondial arată uluitor. Cu ce se ocupă tinerele
Olivia Naylor, iubita lui John Stones, va merge la CM. Foto: Profimedia Images (24.05.2026)

Naționala de fotbal a Angliei se va afla în centrul atenției la Campionatul Mondial din SUA, Mexic și Canada (11 iunie – 19 iulie). Asta deoarece iubitele fotbaliștilor arată uluitor, iar pentru unele este prima ediție de Mondial la care vor asista.

Partenerele fotbaliștilor au preocupări diferite, pornind de la model sau influencer la dezvoltator imobiliar sau designer de interioare.

Anglia se află în Grupa L, alături de Croația, Panama și Ghana.

Iubitele fotbaliștilor englezi de la Campionatul Mondial arată uluitor. Cu ce se ocupă tinerele

Iubitele fotbaliștilor englezi, cunoscute și ca WAG (wives and girlsfriends), vor fi o apariție de senzație la Campionatul Mondial care începe în mai puțin de trei săptămâni. Lucru pe care îl puteți constata și în galeria foto a acestui articol.

Pentru unii dintre jucătorii antrenați de Thomas Tuchel, aceasta este prima participare la un Campionat Mondial, astfel că turneul final din America de Nord va fi ca un „botez” în acest sens.

Printre „debutanți” se află Reece James (26 de ani) și partenera sa Mia McClenaghan (26 de ani), care sunt împreună de șase ani.

Mia este absolventă de drept, la London’s Royal University, iar pe lângă consilierea juridică pe care o acordă deținuților este și influencer, având aproape 30 de mii de urmăritori pe social media, potrivit The Sun.

Un alt cuplu care merge la CM este cel format din Eberechi Eze (27 de ani)  și Naima Corbin (26 de ani), care sunt căsătoriți din 2022. Soția fotbalistului de la Arsenal este asistentă medicală la secția ATI. Prin natura meseriei sale, Naima este o persoană care stă departe de lumina reflectoarelor.

Layla Roye (22 de ani) este iubita lui Kobbie Mainoo (21 de ani), jucătorul lui Manchester United. Layla este studentă la Universitatea din Salford, specializarea modă, afaceri și promovare, iar în paralel este model, având contract cu o agenție de modelling.

„Sunt pasionată de lumea modei de lux și de capacitatea acesteia de a îmbina creativitatea, cultura și comerțul”, a declarat Roye pentru sursa menționată.

Cei doi și-au confirmat relația la începutul acestui an, prin postări făcute în vacanța din Dubai.

Ellie (29 de ani) este soția lui Ollie Watkins (30 de ani), vârful de atac al lui Aston Villa. Cei doi s-au cunoscut în 2018, pe o plajă din Marbella, și sunt căsătoriți din mai 2025, petrecerea de nuntă fiind una care s-a întins pe trei zile, în sudul Franței.

Olivia Stones (37 de ani), soția lui John Stones (34 de ani), este dezvoltator imobiliar. Cei doi s-au căsătorit în vara lui 2025, după o relație începută în 2019. Împreună au un fiu, născut în 2023, iar fiecare are copii din relațiile anterioare.

Millie Henderson este soția lui Dean Henderson (29 de ani), golgheterul lui Crystal Palace. Sunt căsătoriți din 2022, nunta lor a fost organizată la Roma, iar celebrul Lewis Capaldi le-a cântat invitaților.

Anglia, în grupa L la CM 2026

Anglia are o grupă relativ facilă la Campionatul Mondial din 2026. Alături de englezii lui Tuchel se află reprezentativele țărilor Croația, Panama și Ghana.

Meciul dintre Anglia și Croația este programat pe 17 iunie, la Dallas. Cel cu Ghana se va juca pe 23 iunie, iar partida cu Panama va avea loc pe 28 iunie.