Acasa » Diverse » Sorana Cîrstea e o femeie singură și a atras toate privirile cu apariția ei la un restaurant din Miami

EXTRA Sorana Cîrstea e o femeie singură și a atras toate privirile cu apariția ei la un restaurant din Miami

Sonia Baciu
Sorana Cîrstea e o femeie singură și a atras toate privirile cu apariția ei la un restaurant din Miami
FOTO: Instagram @ soranacirstea

Sorana Cîrstea (35 de ani) este o femeie singură, iar apariția ei la un restaurant din Miami a atras toate privirile. Sportiva din Târgoviște are un ultim sezon în circuit cu rezultate bune (17 victorii și cinci înfrângeri), trofeul de la Transylvania Open, cu care a intrat în istoria turneului, și o evoluție bună la WTA 1.000 Miami Open, unde s-a oprit în optimile de finală.

În baza rezultatului de la Miami, Sorana Cîrstea a reintrat în top 30, fiind felicitată de Belinda Bencic, buna sa prietenă.

Sorana Cîrstea a atras toate privirile la un restaurant din Miami

Sorana Cîrstea e singură după despărțirea de Țiriac jr. și a atras toate privirile cu apariția ei la un restaurant din Miami, unde a petrecut alături de mai multe prietene, între care și elvețianca Belinda Bencic (29 de ani).

Fostul număr 21 WTA s-a bucurat de momentele petrecute la Miami, unde a evoluat pentru ultima oară în carieră, iar dacă imediat după eliminarea sa a fost surprinsă în loja lui Jannik Sinner, cu prietenele a ieșit la „Casa Tua”, unul dintre cele mai faimoase restaurante din oraș. Iar imaginea postată pe InstaStory a arătat-o pe Sorana Cîrstea foarte zâmbitoare, trăind din plin momentele petrecute alături de prietenele sale.

Sorana Cîrstea a adoptat o ținută elegantă, „little black dress”, asortată cu un sacou negru, ușor „over-size” și o pereche de sandale, completată cu o geantă strălucitoare, ce a pus-o în valoare pe cea mai bună sportivă din România la ora actuală.

„Mă bucur să fiu din nou în top 30, nu știam acest lucru, însă chiar după meci am primit mesaj de felicitări de la prietena mea Belinda Bencic și mi-a zis: «Felicitări pentru intrarea în top 30, din nou». Și așa am aflat și eu”, declara Sorana Cîrstea, în exclusivitate pentru ProSport.

Gauff, victorie cu Sorana Cîrstea

Sorana Cîrstea a fost învinsă, în optimile de finală de Coco Gauff, favorita 4, scor 6-4, 3-6, 6-2. În sferturi, Gauff a trecut de Bencic, tot în trei seturi, iar în semifinale se va confrunta cu Karolina Muchova, favorita 13. În cealaltă semifinală, advesare sunt campioana en-titre Aryna Sabalenka, liderul WTA, și Elena Rybakina, aceasta fiind a treia confruntare directă din 2026.

După ce se încheie turneul de la Miami Open, va începe sezonul de zgură, cu WTA 500 Charleston (30 martie – 5 aprilie), WTA 250 Bogota (30 martie – 5 aprilie), apoi tenisul se mută în Europa, la WTA 500 Linz (6-12 aprilie) și WTA 500 Stuttgart (13-19 aprilie).

În 21 aprilie începe WTA 1.000 Madrid, iar din 5 mai turneul WTA 1.000 Roma. Turneul de Grand Slam de la Roland Garros este programat în perioada 24 mai – 7 iunie.