Acasa » Fotbal Intern » Superliga » Au început lucrările la noul stadion de 100.000.000 de euro din Superliga! Primele imagini

Au început lucrările la noul stadion de 100.000.000 de euro din Superliga! Primele imagini

Sebastian Cristian
Au început lucrările la noul stadion de 100.000.000 de euro din Superliga! Primele imagini

Avem primele imagini de la lucrările noului stadion de 100 de milioane de euro din Superliga României.

Este vorba despre noua arenă a celor de la FC Argeș, care va fi construită la standarde moderne.

Au început lucrările la noul stadion de 100.000.000 de euro din Superliga! Primele imagini

Lucrările la noul stadion din Pitești sunt în desfășurare. Arena construită va fi una modernă și va avea aproximativ 15.000 de locuri pentru spectatori. Costurile proiectului sunt estimate la circa 100 de milioane de euro, iar termenul de finalizare este de puțin peste doi ani.

Vechiul stadion a fost dărâmat în vara anului 2023. De atunci, cei de la FC Argeș joacă meciurile de acasă pe stadionul din Mioveni, situație care durează de aproape doi ani și jumătate.

Lucrările efective au început la mijlocul lunii ianuarie 2026. Chiar dacă vremea nu a fost favorabilă, muncitorii și responsabilii proiectului au fost prezenți pe șantier.

Noul stadion va fi dotat la cele mai înalte standarde, existând o sală de forță spațioasă, zone pentru recuperare, două saune, un cabinet medical, dar și un muzeu dedicat clubului FC Argeș, alături de un magazin oficial pentru suporteri.

Dani Coman, verdict despre play-off-ul Superligii

După eșecul suferit de FC Argeș în fața celor de la UTA, Dani Coman, președintele piteștenilor, a vorbit pentru ProSport despre situația din clasament și e convins că lupta pentru accederea în play-off este foarte strânsă.

„Îl felicit pe Adi Mihalcea pentru victorie. Au fost mai buni ca noi și au câștigat pe merit. Noi trebuie să recunoștem că am jucat slab toată echipa, nu doar un jucător sau altul. Însă, acest meci cu UTA a trecut și trebuie să ne revenim foarte repede după această înfrângere.

Trebuie să încercăm să ne câstigăm toate meciurile rămase de jucat la Mioveni și să vedem ce vom putea scoate din deplasare. Eu sunt un tip realist și vă spun sincer că dacă nu vom intra în play-off, atunci înseamnă că nu merităm.

Dacă s-a văzut lipsa lui Caio și Matos? Am câștigat și fără ei, deci nu s-a văzut. Însă, FC Argeș a făcut până acum un sezon peste așteptările noastre, iar eu sunt convins că băieții vor da totul pentru a mai strânge puncte și a ne perimte să intrăm în play-off. Dar, după rezultatele de sâmbătă s-ar putea să nu fie suficiente 46 de puncte pentru intrarea în play-off”, a spus Dani Coman.

Parteneri
Oficial! Wiz Khalifa, dat în urmărire generală de Poliția Română
Mediafax
Nu a luat 150.000 euro! Câți bani a primit Dumbo de fapt, de la Pro TV, pentru că a câștigat Desafio: Aventura
Cancan.ro
Pericolul ascuns din vacanțele în Egipt. Cazul fetiței care a murit după un sejur de lux și avertismentele turiștilor români
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Andreea Tonciu, senzuală în costum de baie. Imagini de senzație cu bruneta din vacanță! S-a văzut aproape tot prin bikini
Ce se întâmplă, doctore?
EXCLUSIV: Reformele și proiectele din PNRR rămân sub supraveghere până la 5 ani după ultima plată. Bruxelles-ul poate face controale, verificări și audituri
Economedia
BANCUL ZILEI. O pescăriţă nervoasă, către pestişorul de aur – Ti-am spus să faci din bărbatul meu un armăsar!
Râzi cu lacrimi
O coliziune de proporții a lovit Calea Lactee!
Descopera.ro
MOTIVUL pentru care Amiana Păștină, femeia acuzată că și-a ucis mama, și-a pus capăt zilelor în arest. Prin ce chin trecea
Cancan.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Ciao.ro
Oficial: când se lansează noul joc al seriei World of Tanks
Go4Games
Droguri ascunse în bidoane de ulei și vândute la un service auto din Iași. „Vulcanizarea” costa între 500 și 1.000 de lei
Promotor.ro