Denis Alibec și-a reziliat contractul cu FCSB și a ajuns la un acord cu Farul Constanța, echipa de unde ajunsese în vară la campioana României.
Atacantul ar putea să nu fie singurul jucător al roș-albaștrilor care va lua drumul Litoralului, Gigi Becali încercând să-i transfere la nașul Gică Hagi și pe Dennis Politic și Tavi Popescu.
Denis Alibec și-a încheiat socotelile cu FCSB și va reveni la Farul Constanța în această iarnă, echipa unde a dat cel mai bun randament din cariera sa.
Atacantul ar putea fi urmat pe și de Dennis Politic și Tavi Popescu, pe care Gigi Becali vrea să-i împrumute nașului Gică Hagi până la finalul actualei stagiuni.
Totul depinde și de ce mutări va mai face campioana în perioada imediat următoare. Oricum, varianta Penetolikos, pentru Politic, a picat, grecii reorientându-se spre un alt jucător de bandă.
„Să vorbesc cu ei, poate îl vor pe Politic. Poate îl dau pe George (n.r. – Tavi Popescu), să vedem ce luăm noi. Le-am zis să îl ia ei pe Alibec, Gică îl mai face, îl mai drege. Îl lăsăm liber.
Ne-am înțeles, mâine (vineri) face actele. Ei vor să îl bage duminică să joace. Facem contract de transfer. Am zis că Alibec va juca acolo, poate să ne ajute cu adversarii noștri”, a declarat Gigi Becali, la PrimaSport.