Acasa » Sport Life » Prezența Mihaelei Buzărnescu la o petrecere de Revelion a atras atenția tuturor! Anul 2025 a fost de coșmar pentru sportivă, cu un singur meci câștigat. FOTO

Prezența Mihaelei Buzărnescu la o petrecere de Revelion a atras atenția tuturor! Anul 2025 a fost de coșmar pentru sportivă, cu un singur meci câștigat. FOTO

Prezența Mihaelei Buzărnescu la o petrecere de Revelion a atras atenția tuturor! Anul 2025 a fost de coșmar pentru sportivă, cu un singur meci câștigat. FOTO

Mihaela Buzărnescu (37 de ani) a avut o apariție spectaculoasă de Anul Nou, sportiva care a ocupat la un moment dat locul 20 mondial petrecând alături de mai multe prietene!

Anul 2025 a fost unul dificil pentru Mihaela Buzărnescu, având în vedere că sportiva noastră a înregistrat un bilanț de opt înfrângeri și o singură victorie.

Deși rezultatele din 2025 au fost modeste, Mihaela Buzărnescu nu s-a lăsat descurajată, fiind surprinsă zâmbitoare și plină de optimism în imaginile de la petrecerea de Revelion.

Mihaela Buzărnescu a făcut senzație la petrecerea de Revelion

Mihaela Buzărnescu a împărtășit pe rețelele de socializare fotografii de la petrecerea de Anul Nou, reușind să-și impresioneze urmăritorii cu apariția ei.

„Miki” a ales o ținută elegantă și îndrăzneață pentru noaptea dintre ani, făcând un selfie spectaculos alături de trei prietene, însoțit de mesajul: „S-a reunit gașca”.

Înainte de a întâmpina noul an, Mihaela Buzărnescu a muncit din greu pe terenul de tenis, antrenamentele sale fiind supervizate cu atenție de tatăl ei, Mihai.

Fosta ocupantă a locului 20 WTA a câștigat un singur meci în 2025, la Praga

Mihaela Buzărnescu a ajuns pe locul 946 WTA din cauza accidentărilor care au chinuit-o în ultimii ani. Românca a revenit pe teren în 2025, dar nu și-a putut regăsi încă ritmul.

Buzărnescu a reușit o singură victorie în anul recent încheiat, în calificările turneului Praga Open, dotat cu premii în valoare totală de 275.084 de euro. Mihaela a trecut dramatic de Valentina Ryser (Elveția, 282 WTA), scor 7-6(8), 3-6, 6-4, dar a cedat fără drept de apel în finala calificărilor, 2-6, 1-6 cu Astra Sharma (Australia, 160 WTA).

Mihaela Buzărnescu a strâns 2,79 milioane de dolari din premiile la turnee, cel mai bun an al ei fiind 2018, atunci când a atins un maxim în carieră: locul 20 WTA. O accidentare gravă suferită în Canada, în timpul unui meci contra Elinei Svitolina la Rogers Cup, i-a oprit însă ascensiunea româncei.