Acasa » Fotbal Intern » Dumitru Dragomir aruncă bomba în scandalul dintre FCSB și CSA Steaua: „Dacă era în tabăra lui Gigi Becali, Florin Talpan era făcut de mult general. Eu l-aș fi luat jurist la LPF sau FRF!”. EXCLUSIV

Dumitru Dragomir aruncă bomba în scandalul dintre FCSB și CSA Steaua: „Dacă era în tabăra lui Gigi Becali, Florin Talpan era făcut de mult general. Eu l-aș fi luat jurist la LPF sau FRF!”. EXCLUSIV

Daniel Vlad
Dumitru Dragomir aruncă bomba în scandalul dintre FCSB și CSA Steaua: „Dacă era în tabăra lui Gigi Becali, Florin Talpan era făcut de mult general. Eu l-aș fi luat jurist la LPF sau FRF!”. EXCLUSIV

Dumitru Dragomir a spus pentru ProSport că valoarea de jurist a lui Florin Talpan este indiscutabilă, însă a intrat în prea multe lupte cu tot felul de oameni din România, inclusiv cu subalterni de ai săi.

Florin Talpan este omul de care se leagă mai toate procesele pe care avocații lui Gigi Becali le-au pierdut în acești ani în legătură cu brandul Steaua București.

Însă, Florin Talpan nu a ezitat să se plângă opiniei publice în ultimii doi ani că meritele sale obținute în instanță nu au fost recunoscute niciodată în MApN pe valoarea acestora și că alte persoane au ajuns în ultima perioadă cu grad mult mai mare ca al său fără ca respectivii să obțină rezultatele pe care el le-a obținut pentru Steaua București în calitate de jurist.

Dumitru Dragomir: „Talpan este un jurist kamikaze și nu se lasă până nu își câștigă procesul!”

Foto: ProSport

ProSport l-a întrebat pe Dumitru Dragomir despre situația lui Florin Talpan. „Eu mă tot întreb de ce oare Florin Talpan nu a realizat până acum că noi trăim în România și nu s-a adaptat la situația zilelor noastre. El dacă își alegea corect tabăra, atunci acum când noi vorbim, vorbeam despre generalul Florin Talpan.

Hai să fim serioși, la câți generali s-au făcut la noi în România, Florin Talpan ar fi meritat și el de mult acest lucru. Eu dacă eram acum președintele LPF îl angajam ca jurist la LPF. La fel și la FRF. Talpan e tipul ăla de jurist de care ai nevoie. E tipul ăla kamikaze prin procese și e bun că pentru meseria lui se ceartă cu oricine. Deși eu zic în continuare că Steaua adevărată e la Gigi Becali, totuși Talpan este un jurist foarte bun. Însă, o să ajungă săracul pe la 60 de ani și o să se tot întrebe de ce alții mult mai tineri ca el sunt generali sau mult mai bine ca el înfipți prin MApN, iar el săracul se tot plânge de una și alta. Bă că îi pune ăla bețe în roate, ba că ăla i-a tăiat nu mai știu ce spor, și pentru ce? E treaba lui tabăra în care își va alege să rămână în continuare, dar să nu se mai întrebe apoi de ce bate pasul pe loc, iar alții sunt premiați în locul lui. El se ceartă și își face dușmani, iar alții profită de pe urma muncii sale. Dacă era în tabăra lui Gigi Becali, atunci era de mult general”, a spus Dumitru Dragomir.

Parteneri
PSD: „Prim-ministrul demis Ilie Bolojan să răspundă pentru traficul de influență exercitat la vârful Guvernului”
Mediafax
Ce pedeapsă a primit Emil Gânj, după ce și-a ucis fosta iubită. Magistrații, decizie de ULTIMĂ ORĂ!
Cancan.ro
Discursul Maiei Sandu în Parlamentul European, întrerupt de Cristian Rizea. Președinta R. Moldova a fost decorată cu Ordinul European de Merit
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Andreea Bănică, mai incitantă ca niciodată! Vedeta face senzație în costume de baie
Ce se întâmplă, doctore?
EXCLUSIV – DOCUMENTE | România, bună de plată cu 340 de milioane de lei, după ce Compania de Drumuri a pierdut un arbitraj cu italienii de la Pizzarotti pe Lotul 1 al Autostrăzii Sebeș – Turda
Economedia
BANCUL ZILEI. O pescăriţă nervoasă, către pestişorul de aur – Ti-am spus să faci din bărbatul meu un armăsar!
Râzi cu lacrimi
Ce pățești dacă mănânci un singur ou pe zi?
Descopera.ro
Dovada clară că Andreea Bălan a terminat-o cu Petrișor Ruge. Cu cine l-a schimbat, după ce nu l-a invitat nici la nuntă
Cancan.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Ciao.ro
Event epic pentru jucătorii de World of Tanks
Go4Games
Pare incredibil, dar e adevărat: Un Opel Astra a fost înregistrat de radar cu 696 km/h! Șoferul, amendat cu 6.600 de euro
Promotor.ro