Acasa » Fotbal Extern » Conference League » Baiaram, devastat după AEK Atena – Universitatea Craiova 3-2: „Cea mai neagră seară de când m-am apucat de fotbal!”

Baiaram, devastat după AEK Atena – Universitatea Craiova 3-2: „Cea mai neagră seară de când m-am apucat de fotbal!”

Florentin Dincă
Baiaram, devastat după AEK Atena - Universitatea Craiova 3-2: „Cea mai neagră seară de când m-am apucat de fotbal!”
Foto: Sport Pictures

Ștefan Baiaram, extrema Universității Craiova, a declarat la finalul dramei trăite cu AEK Atena, scor 2-3, că nu i-a fost dat să trăiască un astfel de deznodământ până acum în carieră.

Fotbalistul oltenilor dezvăluie că echipa sa putea să se desprindă la un moment dat la 3-0 și nici prin cap nu i-a trecut că grecii puteau să mai egaleze, darămite să mai și învingă.

Baiaram, debusolat complet la finalul dramei AEK Atena – Universitatea Craiova 3-2. E prima dată când nu-mi găsesc cuvintele

Atacantul lui U” Craiova a articulat cu mare dificultate cuvintele la sfârșitul duelului pierdut dramatic în prelungirile prelungirilor, scor 2-3, cu AEK Atena, eșec care coincide cu eliminarea din competiție a oltenilor.

Fotbalistul din Bănie este de părere că echipa sa putea să facă 3-0 pe tabelă și, de pe teren, a simțit că grecii nu sunt în stare nici măcar să egaleze, dar să îi mai și învingă.

E prima dată când nu-mi găsesc cuvintele, cea mai neagră seara de când m-am apucat ce fotbal. Am avut 2-0, puteam face 3-0. Am luat gol în 108, 112…Nu m-aș fi gândit. Nu mă așteptam nici să ne egaleze…Ne-au dat gol la ultima fază și ne-au bătut.

În prima repriza am arătat bine, acum mergem acasă supărați. Am arătat foarte bine în calificări, în campania asta. Dacă ne-ar fi bătut 4-0, nu aș fi zis nimic. Meritam mai mult. Era normal să tragă cu ei, jucau acasă, să tragă în direcția asta”, a spus Ștefan Baiaram, la Digisport.

Crețu se „simte ca ultimul om”. „Am intrat la 2-1 și s-a terminat 2-3

Introdus pe final de Filipe Coelho pentru a menține scorul și a stopa presiunea gazdelor, Alex Crețu a spus că „se simte ca ultimul om”, deoarece nu a putut face nimic pentru opri remontada adversarilor.

„E dureros, îmi găsesc cu greu cuvintele. Trebuie să ne revenim, că urmează un meci în campionat. Seara tristă, am ieșit din Europa, a fost la mâna noastră, ne pare rău. Cred că puteam să facem mai mult, chiar îmi pare rău. Din teren era presiunea mare, am și uitam de minutele de prelungire. Ne-am trezit egalați și apoi a venit un gol nefericit.

E greu, e clar, trebuie să strângem rândurile, caracterele se văd în momentele grele. Am intrat la 2-1 și s-a terminat 2-3. Mă simt ca ultimul om. Nu am nicio explicație. Nu ai cum să dormi după un asemenea meci, o să avem 1.000 de întrebări în cap. Rezultatul e dureros e că am ieșit din Europa și nu ne-am ajutat nici celelalte rezultate”, a fost și reacția lui Alex Crețu.

Parteneri
PSD: „Prim-ministrul demis Ilie Bolojan să răspundă pentru traficul de influență exercitat la vârful Guvernului”
Mediafax
MOTIVUL pentru care Amiana Păștină, femeia acuzată că și-a ucis mama, și-a pus capăt zilelor în arest. Prin ce chin trecea
Cancan.ro
Pericolul ascuns din vacanțele în Egipt. Cazul fetiței care a murit după un sejur de lux și avertismentele turiștilor români
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Andreea Bănică, mai incitantă ca niciodată! Vedeta face senzație în costume de baie
Ce se întâmplă, doctore?
EXCLUSIV – DOCUMENTE | România, bună de plată cu 340 de milioane de lei, după ce Compania de Drumuri a pierdut un arbitraj cu italienii de la Pizzarotti pe Lotul 1 al Autostrăzii Sebeș – Turda
Economedia
BANCUL ZILEI. O pescăriţă nervoasă, către pestişorul de aur – Ti-am spus să faci din bărbatul meu un armăsar!
Râzi cu lacrimi
Ce pățești dacă mănânci un singur ou pe zi?
Descopera.ro
Ce pedeapsă a primit Emil Gânj, după ce și-a ucis fosta iubită. Magistrații, decizie de ULTIMĂ ORĂ!
Cancan.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Ciao.ro
Event epic pentru jucătorii de World of Tanks
Go4Games
Rovinieta se scumpește cu aproape 100 de lei pentru mașinile vechi. Ce normă de poluare scapă de majorare?
Promotor.ro