A fost integralist la Basel în meciul cu FCSB și a făcut anunțul serii: vrea să joace pentru naționala României! „Sunt discuții”

Cristian Hitruc
A fost integralist la Basel în meciul cu FCSB și a făcut anunțul serii: vrea să joace pentru naționala României! „Sunt discuții”
SURSĂ: SPortpictures 07.11.2025

Flavius Daniliuc, fotbalist care a fost integralist pentru Basel în victoria pe care echipa lui a obținut-o în fața celor de la FCSB, scor 3-1, a făcut anunțul serii.

Jucătorul în vârstă de 24 de ani a precizat că ar putea evolua pentru echipa națională a României și a recunoscut că există discuții în acest sens.

Flavius Daniliuc poate juca pentru naționala României

Flavius Daniliuc, cel care a fost integralist la Basel în victoria pe care echipa lui a obținut-o în fața celor de la FCSB, scor 3-1, în faza principală din UEFA Europa League, a făcut anunțul serii. Fotbalistul în vârstă de 24 de ani a precizat că ia în calcul să îmbrace tricoul echipei naționale a României și a recunoscut că există discuții în acest sens.

„Viața e frumoasă în Elveția, mulțumesc Domnului pentru tot. Părinții români, prieteni români, am doar sentimente pozitive pentru țară, am fost de multe ori, m-am simțit foarte bine. Am rude în Arad, în Suceava, niciodată nu aș putea spune ceva negativ

Am primit foarte multe mesaje de încurajare: «Hai în România, Hai la națională». Mai este opțiunea (n.r.- de a juca pentru România), am avut doar 3 meciuri (n.r.- la naționala Austriei), nu închid niciodată ușa. Încă sunt discuții, n-am închis ușa complet”, a declarat Flavius Daniliuc, conform digisport.ro.

Fericit după victoria obținută

Flavius Daniliuc s-a arătat fericit pentru victoria pe care echipa lui a obținut-o în fața celor de la FCSB și a avut numai cuvinte de laudă despre campioana României.

„E un sentiment frumos, a fost și familia la stadion, m-am bucurat cu ei. Au fost și prieteni din România, care mi-au cerut bilete. Am început foarte bine, după am avut un pic de noroc, cartonașul roșu, apoi 11 metri… Nu mă așteptam să începem așa de bine. Echipa Steaua (n.r.- FCSB), tot respectul!

Am vorbit și la pauză că trebuie să ne ținem tari, pentru că ei luptă mai mult decât ne așteptam. Am știut că e o echipă foarte bună, dar nu ne așteptam să fie atât de bună după cartonașul roșu. Căpitanul Olaru, mai ales pentru golul pe care l-a dat. Poate ar fi trebuit să-l atac și eu un pic mai mult, dar nu m-am așteptat să șuteze. Un gol minunat, respect!”, a mai spus fotbalistul celor de la Basel, conform sursei menționate anterior.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]