Acasa » Alte Sporturi » Tenis » „De ce sunt aici? Ca să fiu umilită?”. Jucătoarea de tenis din România a trăit coşmarul carierei în Spania

„De ce sunt aici? Ca să fiu umilită?”. Jucătoarea de tenis din România a trăit coşmarul carierei în Spania

Florentin Dincă
„De ce sunt aici? Ca să fiu umilită?”. Jucătoarea de tenis din România a trăit coşmarul carierei în Spania
Foto: Instagram / @iamprisacariuandreea

Andreea Prisăcariu, locul 476 WTA, urmează sa ia startul la turneul ITF W35 de la Sadabell, însă condițiile organizatorice de la competiția din Spania au șocat-o pe jucătoarea de tenis din România.

Cea poreclita „Rebela tenisului românesc” dezvăluie că nu știe a plătit avionul, cazarea și taxa de participare pentru a fi „umilită” la acest turneu, de oficialii care i-au luat buletinul, i-au refuzat accesul în sala de forță și nu au asigurat transportul la terenurile de antrenament.

Andreea Prisăcariu, momente teribile în Spania. „De ce sunt aici?”

Andreea Prisăcariu, locul 476 WTA, urmează sa debuteze la turneul ITF W35 de la Sadabell, însă condițiile organizatorice de la competiția iberică au șocat-o pe jucătoarea de tenis din România.

Supranumită „Rebela tenisului românesc”, sportiva dezvăluie extrem de iritată că a achitat avionul, cazarea și taxa de participare pentru a fi „umilită” la acest turneu, de oficialii care au „deposedat-o” de buletin, i-au refuzat accesul în sala de forță și nu i-au asigurat transportul la terenurile de antrenament.

Jucătoarea noastră de tenis și-a spus supărarea pe rețelelor sociale. Mai mult decât atât, aceasta nu a mai rezistat și a încercat să ia legătura cu directorul turneului. În zadar, acesta nu i-a răspuns la telefon.

„Sabadell, Barcelona. Astăzi e sâmbătă, mâine încep calificările. Am ajuns la club (Club Tennis Sabadell), mi-au luat buletinul pentru câteva mingi uzate, am cerut să folosesc sala de forță și ghici ce? Nu am voie. Nu am voie să folosesc sala!

Directorul turneului nu răspunde la telefon și la mesaje. Așa că, spune-mi, de ce plătesc să joc, plătesc pentru biletele de avion, pentru cazare (90 de euro pe noapte), fără mic dejun inclus. De ce sunt aici? Ca să fiu umilită?

Pe site-ul oficial al hotelului scrie că sunt 500 de metri (n.r.- până la terenuri). De fapt, distanța e de 1,3 kilometri. Au pus așa ca să nu fie nevoiți să asigure transport. Practic, pentru a ne păcăli să mergem 20 de minute pe jos”, a scris Andreea Prisăcariu, pe X.

Dinamovistă pur-sânge, jucătoarea de tenis a ales să plece la rivala Steaua

Andreea Prisăcariu a șocat anul trecut când a ales să plece de la Dinamo, clubul pe care îl simpatizează de mult timp, și să semneze cu marea rivală Steaua. Sportiva a explicat motivul principal din spatele „transferului” total neașteptat.

„Antrenoarea mea (n.r. – Raluca Platon) e acolo și am fost de acord să reprezint Steaua. Indiferent câtă iubire am avut pentru Dinamo și pentru suporteri, când nu mai ești tratat cu respect unde ai dat totul, și eu am dat totul, din punct de vedere al imaginii și al sprijinului pe care l-am oferit mereu.

Nu regret absolut nimic. Dar când ești luată la mișto, trebuie să iei măsuri. Am o relație superfrumoasă cu galeria. Eu am fluturat steagul, de aceea le-am dat și mesaj celor mai apropiați. Vă iubesc, vă ador, dar trebuie să merg mai departe.

Și trebuie să mă respect eu pe mine, pentru că preș nu voi fi niciodată și nu am fost niciodată. Și de aceea nu mi-a fost bine, pentru că nu am fost preș”, a povestit Andreea, la podcastul Business Philosophy.

Parteneri
Liderii ruși, FĂCUȚI PRAF de românul care reprezintă SUA la ONU: „Invadarea Ucrainei a fost un eșec strategic”
Mediafax
Gabi Tamaș a bătut palma cu Antena 1, după ce a câștigat Survivor 2026. La ce emisiune îl poți vedea alături de Dan Alexa
Cancan.ro
Ce-și amintesc legendele tenisului mondial despre „nebuniile” lui Năstase: „Era insuportabil. Oamenii veneau să-l vadă ca să-l fluiere”
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Câți bani face Andreea Bostănică din TikTok. „Regina TikTok-ului” a arătat sumele, iar fanii au rămas cu gura căscată: „30.000 de dolari doar într-o zi”
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. – L-am avertizat pe fiu-miu să nu se căsătorească cu o orăseancă..
Râzi cu lacrimi
Locuri incredibile: Unde se află muntele care unește marea cu cerul?
Descopera.ro
Așa tată, așa fată! Ce reușită a bifat fiica lui Gabi Tamaș, la 2 zile după ce fotbalistul a câștigat Survivor 2026
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
După 12 ani de absență, seria se întoarce
Go4Games
Cea mai mare flotă auto din istoria Campionatului Mondial de Fotbal. Vor fi folosiți inclusiv roboți de partulare
Promotor.ro