Acasa » Fotbal Intern » Superliga » Antrenorul lui Sepsi trage un mare semnal de alarmă după eșecul cu Unirea Slobozia, 2-3: „Trebuie să ne trezim la realitate”

Antrenorul lui Sepsi trage un mare semnal de alarmă după eșecul cu Unirea Slobozia, 2-3: „Trebuie să ne trezim la realitate”

Răzvan Lunga
17 ian. 2025, 20:23, Superliga
Antrenorul lui Sepsi trage un mare semnal de alarmă după eșecul cu Unirea Slobozia, 2-3: „Trebuie să ne trezim la realitate”
Dumitru Valentin Suciu reacționează alături de Daniel Marius Serbanica in meciul de fotbal dintre Unirea Slobozia si Sepsi OSK Sfantu Gheorghe, din cadrul Superligii Superbet, desfasurat pe Clinceni Arena din Clinceni, vineri 17 ianuarie 2025. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Antrenorul de la Sepsi Sfântu Gheorghe nu s-a mai putut abține și a răbufnit după eșecul cu Unirea Slobozia, scor 2-3.

Tehnicianul formației covăsnene a tras un mare semnal de alarmă după înfrângerea cu echipa venită din eșalonul secund.

Valentin Suciu s-a enervat după Unirea Slobozia – Sepsi OSK 3-2

Sepsi Sfântu Gheorghe a pierdut cu Unirea Slobozia, scor 2-3, în etapa 22 din Superliga. Ialomițenii aveau 2-0 la pauză după golurile lui Gele și Afalna.

Formația covăsneană a reușit să revină în repriza secundă. El Sawy și Oberlin au înscris și au restabilit egalitatea la Clinceni.

Golul victoriei a fost marcat de Florinel Ibrian în minutul 78. Valentin Suciu și-a certat jucătorii după meci și le-a reproșat evoluția modestă din prima repriză.

„Prima repriză am fost apatici. Cred că nu am realizat că a început campionatul și parcă n-am ajuns la stadion. În prima repriză puteam să luăm mai multe goluri decât două.

Trebuie să fim mai disciplinați. În repriza a doua ne-am trezit puțin, dar nu a fost de ajuns. Toate cele trei goluri au fost stupide. Linia trebuia să vină mai sus.

Am mers din greșeală în greșeală. Puteam să mai marcăm, am avut bară. N-am reușit să înscriem mai mult. Felicit Slobozia. Noi trebuie să ne trezim la realitate”, a spus Valentin Suciu.

E o victorie mare. Un rezultat obținut cu multă tensiune și cu un puls de 200 pe bancă. Sunt 3 puncte pentru a menține această luptă de a ne atinge obiectivul. Ritmul de joc și forma sportivă a mai multor jucători nu a fost cea mai bună. Suntem fericiți și ne pregătim de următoarele etape. Este o problemă la noi, că atunci când intrăm la pauză cu un rezultat bun, să nu reușim să menținem acest avantaj. Cred că o teamă de a conserva rezultatul sau o teamă de joc”, a declarat Adrian Mihalcea după meci.