Acasa » Fotbal Intern » Superliga » Universitatea Craiova s-a reunit în complexul „Ilie Balaci”, unde va efectua şi stagiul de pregătire. Noutăţile şi absenţele de la primul antrenament şi amicalul stabilit de olteni

Universitatea Craiova s-a reunit în complexul „Ilie Balaci”, unde va efectua şi stagiul de pregătire. Noutăţile şi absenţele de la primul antrenament şi amicalul stabilit de olteni

Universitatea Craiova s-a reunit în complexul „Ilie Balaci", unde va efectua şi stagiul de pregătire. Noutăţile şi absenţele de la primul antrenament şi amicalul stabilit de olteni
Foto: universitatea craiova facebook

Reunirea lotului Universităţii Craiova a avut loc astăzi la prânz, iar Costel Gâlcă şi staff-ul său au condus primul antrenament din 2025, în cadrul complexului „Ilie Balaci”. Conducătorii grupării din Bănie, la iniţiativa lui Costel Gâlcă, au luat decizia ca pregătirea de iarnă să se desfăşoare pe plan local, chiar la cantonamentul din Lunca Jiului, unde juveţii au parte de toate condiţiile de pregătire. Cu excepţia sezoanelor afectate de pandemie, este singura dată când Universitatea Craiova nu efectuează pregătirea de iarnă în Antalya.

Lotul prezent la reunirea Universităţii Craiova: L. Popescu, S. Lung, Glodean (portari), Vlădoiu, Gaşpar, Căpăţână, Bancu, Screciu, Badelj, Zajkov, Sierra, Păcurar, Mekvabishvili, Cicâldău, Houri, Danciu, Baiaram, Bană, Ivan, Koljic, Mitriţă, D. Barbu şi Lukic.

Universitatea Craiova va disputa un amical cu Oţelul, la Bucureşti

Au lipsit de la reunire: R. Stoian, Maldonado, Ndong, Iago Lopez, Mora, Oshima şi Paradela, ultimul fiind accidentat pe termen lung, iar restul fiind aşteptaţi în zilele următoare. Ca noutăţi, Costel Gâlcă i-a avut pe portarul Glodean, de la juniori, şi pe stoperul Păcurar, despre care ProSport a anunţat că se află în probe la Universitatea Craiova de ceva vreme.  În vârstă de 19 ani, Marcus Păcurar a evoluat în campionatul Primavera.

Cel mai probabil, până la reluarea campionatului, Universitatea Craiova va disputa două meciuri amicale, unul fiind deja stabilit, cu Oţelul Galaţi, pe 11 ianuarie, la Bucureşti.

Primul meci al Universităţii Craiova după pauza de iarnă va fi derby-ul cu Dinamo, programat duminică, 19 ianuarie. Ştiinţa a încheiat anul pe locul 4, cu 35 de puncte, la două puncte de primele două clasate, Universitatea Cluj şi FCSB, şi la un punct de Dinamo.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]