Acasa » Fotbal Extern » Stranieri » Decizia luată de Rangers îi schimbă destinul lui Ianis Hagi. El este noul șef

Decizia luată de Rangers îi schimbă destinul lui Ianis Hagi. El este noul șef

Cristian Hitruc
Decizia luată de Rangers îi schimbă destinul lui Ianis Hagi. El este noul șef
SURSĂ Sportpictures

Conducerea celor de la Glasgow Rangers a luat o decizie care îi poate schimba destinul lui Ianis Hagi. A fost numit recent un nou șef în fruntea clubului, iar aceasta ar putea fi o veste extrem de bună pentru internaționalul român.

Conform informațiilor venite din Scoția, Nils Koppen este noul director tehnic al clubului, fiind recent promovat din funcția de șef al scouterilor.

Ianis Hagi are un nou șef

Conducerea celor de la Glasgow Rangers a luat o decizie importantă, care a fost anunțată recent, și care îi poate schimba destinul lui Ianis Hagi. Scoțienii au numit recent un nou șef în fruntea clubului, iar aceasta ar putea fi o veste extrem de bună pentru internaționalul român, care nu a primit prea multe șanse din partea antrenorului Philippe Clement după ce a fost reprimit la prima echipă.

Conform informațiilor venit din Scoția, Nils Koppen este noul director tehnic al clubului, fiind recent promovat din funcția de șef al scouterilor. Belgianul în vârstă de 39 de ani și-a început deja munca și lucrează la noua strategie de îmbunătățire a lotului, având în vedere că Glasgow Rangers se confruntă cu probleme financiare importante în ultima perioadă.

Oficialul echipei lui Ianis Hagi are o experiență importantă în spate, fiind fost antrenor și scouter al celor de la Genk sau PSV. Acesta a semnat cu gruparea din Glasgow în urmă cu un an, după ce Ross Wilson a plecat în Premier League, la Nottingham Forest.

Astfel, Nils Koppen va avea mai multe atribuții la Rangers, având în vedere că funcțiile de președinte și director executiv sunt libere în acest moment. Astfel, belgianul în vârstă de 39 de ani se va ocupa de managementul tuturor echipelor din club, dar și de recrutare și de analiza performanțelor. Totodată, el va supraveghea operațiunile departamentelor, scriu scoțienii de la Glasgow Rangers.

Ianis Hagi ar putea avea și un nou antrenor

Belgia a suferit o înfrângere rușinoasă în Liga Națiunilor, scor 1-0, în fața Israelului. Astfel, scaunul lui Domenico Tedesco se clatină tot mai tare, întrucât șefii fotbalului belgian iau în calcul schimbarea selecționerului.

Se pare că principalul favorit pentru ocuparea acestei funcții este chiar Philippe Clement, antrenorul lui Ianis Hagi de la Glasgow Rangers, care nu i-a acordat prea multe șanse românului, mai ales de când acesta a fost reprimit la prima echipă.

Ianis Hagi a fost titular în partida pe care România a câștigat-o în fața naționalei din Cipru, scor 4-1, în Liga Națiunilor. Mai mult, fotbalistul în vârstă de 26 de ani a fost lăsat în teren de către selecționerul Mircea Lucescu pe tot parcursul meciului, reușind să facă un joc bun. Ianis Hagi a reușit să ofere o pasă decisivă în meciul de pe Arena Națională din București.

Parteneri
Surpriză uriașă la Roland Garros. O jucătoare poloneză o elimină pe cea 22-a favorită
Mediafax
GESTUL făcut de soția polițistului Ciprian Verdeș, după ce fiul lor l-a înjunghiat mortal. Ți se rupe sufletul! 😢 💔
Cancan.ro
Presa maghiară anunță un posibil blackout în România. Cât de real este pericolul și ce capcană ascunde iarna viitoare
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Cum arată acum Sânziana Buruiană, după 11 ani de alăptat fără oprire. Care este motivul pentru care nu a stopat procesul: Nu renunțăm momentan
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulă cel timid își ia inima în dinți: – Bubulino, pot să ies cu băieții la o bere?
Râzi cu lacrimi
Baiae, Las Vegas-ul scufundat al Romei. Orașul unde elitele își ascundeau viciile
Descopera.ro
ULTIMELE cuvinte rostite de polițistul Ciprian Verdeș, înainte să fie ucis de propriul său fiu 😲
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
Oficial: Data de lansare pentru GTA VI rămâne neschimbată
Go4Games
YUGO, readus la viață de un sârb care a studiat în România. Primul model: un hibrid mai ieftin decât Dacia
Promotor.ro