Atacantul care a făcut ravagii în Superliga cere să fie transferat de FCSB! A rupt-o cu arabii: „Să mă sune Gigi Becali!”

Cristian Hitruc
Atacantul care a făcut ravagii în Superliga cere să fie transferat de FCSB! A rupt-o cu arabii: „Să mă sune Gigi Becali!"
SURSĂ Profimediaimages

Un atacant care a făcut ravagii în Superliga României cere acum să fie transferat de FCSB, după ce și-a încheiat contractul pe care îl avea cu arabii.

Fotbalistul își caută acum un nou angajament și a cerut să fie sunat de Gigi Becali, pentru a ajunge la o înțelegere cu noua campioană a României.

Arnold Garita vrea să vină la FCSB

Arnold Garita, fostul atacant al celor de la FC Argeș, care a reușit meciuri foarte bune în prima ligă a României, cere acum să fie transferat la FCSB, după ce și-a încheiat contractul pe care îl avea cu arabii.

Acesta a avut o discuție deschisă cu cei care îl urmăresc pe rețelele de socializare, pe care i-a rugat să-i adreseze mai multe întrebări. Astfel, au existat suporteri care l-au întrebat dacă este dispus să vină la FCSB, iar răspunsul atacantului nu a întârziat să apară, fiind foarte hotărât.

„Vii la FCSB?”, a fost întrebarea care i-a fost adresată lui Arnold Garita, iar acesta a răspuns imediat: „Nu am primit nicio ofertă de la FCSB. Cred că nu sunt interesați de mine pentru sezonul următor”, a transmis atacantul.

Totodată, un alt fan al campioanei României și-a manifestat dorința ca Arnold Garita să fie adus la FCSB în această vară, iar atacantul i-a răspuns, cerând ca fanii să îi spună lui Gigi Becali să îl sune: „Spuneți-i domnului Gigi Becali să mă sune!”, a notat atacantul, pe Instagram.

Un alt urmăritor l-a întrebat pe Arnold Garita dacă își dorește să joace împreună cu Dawa, iar atacantul a spus că acest lucru se va întâmpla dacă fundașul central va spune clubului său să îl transfere: „Când Dawa îi va spune clubului său să mă angajeze”, a mai scris Arnold Garita.

Arnold Garita a fost dorit de FCSB

În vara anului 2023, când FC Arges a retrogradat în eșalonul secund al fotbalului românesc, FCSB s-a interesat de serviciile lui Arnold Garita. Cu toate acestea, negocierile au picat, deoarece Gigi Becali nu a dorit să achite suma de transfer solicitată în schimbul jucătorului.

Acum, Arnold Garita este liber de contract, după ce s-a despărțit de Al-Faisaly. Atacantul a evoluat în Liga 1 pentru un sezon, la FC Argeș, unde a reușit să marcheze 14 goluri în cele 40 de meciuri bifate în toate competițiile. Astfel, având în vedere că este liber de contract, fotbalistul ar putea reprezenta o soluție importantă pentru atacul echipei patronate de Gigi Becali.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]