Ce glume are Caroline Wozniacki cu un jucător din ATP, în plin scandal cu Simona Halep! „Mulțumesc că m-ai lăsat să fac asta”

Răzvan Lunga
Ce glume are Caroline Wozniacki cu un jucător din ATP, în plin scandal cu Simona Halep! „Mulțumesc că m-ai lăsat să fac asta”

Caroline Wozniacki, jucătoarea care e în plin scandal cu Simona Halep, e pusă pe șotii.

Daneza i-a răspuns unui polonez la story și a ținut să o facă într-un mod extrem de haios.

Ce glume are Caroline Wozniacki cu un jucător din ATP, în plin scandal cu Simona Halep! „Mulțumesc că m-ai lăsat să fac asta”

Recent, Hubert Hurkacz a fost la Fisher Island Club din Miami, Florida, pentru câteva sesiuni de antrenament. Polonezul a pus pe Instagram o poză cu o plăcuță pe care scria „Terenurile Carolinei Wozniacki

Hurkacz i-a mulțumit danezei că i-a permis să joace acolo și a făcut-o într-un mod amuzant: prin postarea unui story în care a folosit emoticoane zâmbitoare.

„Mulțumesc @carowozniacki că m-ai lăsat să joc”, a scris Hurkacz pe Instagram.

Caroline Wozniacki a intrat în jocul polonezului și a ținut să-i răspundă într-o notă similară. Daneza i-a spus că nu-i nicio problemă.

Caroline Wozniacki, „săgeți” către Simona Halep

Caroline Wozniacki a venit cu un atac dur la adresa Simonei Halep. Daneza spunea că sportivii suspendați pentru dopaj nu ar trebui să aibă parte de wild card-uri.

„În primul rând, întotdeauna mi-a plăcut Simona. Am avut întotdeauna o relaţie bună. Am fost foarte deschisă în trecut în legătură cu ceea ce simt despre dopaj şi toate acestea.

Cred că părerea mea despre dopaj este aceeaşi. Întotdeauna mi-am dorit un sport curat, corect pentru toată lumea. Este opinia mea.

Din nou, nu mă refer direct la Simona, dar dacă cineva trişează intenţionat, dacă cineva a fost testat pozitiv pentru dopaj… Înţeleg de ce un turneu vrea să aibă o mare vedetă, dar cred…

Nu este o critică la adresa nimănui… dar este convingerea mea personală, nu cred că oamenii ar trebui să primească wild carduri după aceea”, spunea Wozniacki.

Eu am luat doar 9 luni pentru că a fost o contaminare de supliment. Dacă puteam să joc din iulie anul trecut, așa cum ar fi trebuit, pentru că am luat doar 9 luni de suspendare, nu aș fi avut nevoie de wild card.

Așa că ar trebui să citească mai bine raportul, că nu sunt o trișoare și nu m-am dopat niciodată”, a fost reacția Simonei Halep, potrivit Digi Sport.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]