Acasa » Fotbal Intern » Superliga » Marius Ștefănescu a răbufnit, după a treia înfrângere consecutivă în Superliga: „Acele echipe sunt mai valoroase decât noi”

Marius Ștefănescu a răbufnit, după a treia înfrângere consecutivă în Superliga: „Acele echipe sunt mai valoroase decât noi”

Marius Ștefănescu a răbufnit, după a treia înfrângere consecutivă în Superliga: „Acele echipe sunt mai valoroase decât noi”
David Enagnon Kiki si Marius Stefanescu in meciul de fotbal dintre Farul Constanta si Sepsi OSK Sfantu Gheorghe, contand pentru Superliga Superbet, desfasurat pe Stadionul central al Academiei Gheorghe Hagi din Ovidiu, sambata 30 septembrie 2023. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Marius Ștefănescu și Ion Gheorghe au reacționat după ce Sepsi a pierdut din nou în Superliga, 1-2 cu Farul.

Farul Constanța a reușit să o învingă pe Sepsi, 2-1, cu toate că Sepsi a restabilit egalitatea în prelungirile primei reprize și părea că face față jocului.

Fotbalistul care se află pe lista de dorințe a lui Gigi Becali, Marius Ștefănescu, consideră că problema este lipsa de concentrare, pe când Ion Gheorghe nu reușește să își explice ultimele rezultate, după începutul de sezon perfect făcut de Sepsi.

Marius Ștefănescu a pus punctul pe „i”, după a treia înfrângere consecutivă în Superliga: „Acele echipe sunt mai valoroase decât noi”

Marius Ștefănescu a spus, după Farul – Sepsi 2-1, că atât echipa lui Gică Hagi, cât și FCSB și Universitatea Craiova au demonstrat că sunt superioare covăsnenilor.

„Luăm gol mult prea repede. Începem cu 1-0 și e greu apoi să revii în joc. Chiar am egalat înainte de pauză, dar după aceea am încercat și atât s-a putut.

Este clar că nu ne dorim să pierdem niciun joc, dar sunt echipe valoroase. Probabil că mai valoroase decât noi, dacă am pierdut cu ele.

Am început bine sezonul, dar această lipsă de constanță, jucători lipsă… Nu suntem într-un moment bun și sperăm ca de la meciul următor să ne revenim”, a spus Marius Ștefănescu.

„Au fost mai buni decât noi. Nu am reușit să le facem față… E o perioadă grea, sperăm să ieșim din ea. Am avut mulți accidentați, s-au mai recuperat, dar nu aceasta este marea problemă. Cred că este o problemă de concentrare.

Încă nu ne explicăm ce s-a întâmplat. Consider că după o serie bună vine și o perioadă mai slabă. Sper să ne revenim și să redevenim cei de la începutul campionatului.

Ne afectează, dar putem doar să analizăm ce am făcut pe teren și să îmbunătățim.

Noi am intrat în perioada asta, tot noi trebuie să ieșim. Împreună vom reuși”, a declarat Ion Gheorghe, la finalul meciului

Parteneri
Liderii ruși, FĂCUȚI PRAF de românul care reprezintă SUA la ONU: „Invadarea Ucrainei a fost un eșec strategic”
Mediafax
Așa tată, așa fată! Ce reușită a bifat fiica lui Gabi Tamaș, la 2 zile după ce fotbalistul a câștigat Survivor 2026
Cancan.ro
Cum ar fi manipulat cele 10 bănci valoarea ROBOR. Președintele Consiliului Concurenței: „Problemele se vor rezolva când intrăm în zona euro”
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Câți bani face Andreea Bostănică din TikTok. „Regina TikTok-ului” a arătat sumele, iar fanii au rămas cu gura căscată: „30.000 de dolari doar într-o zi”
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. – L-am avertizat pe fiu-miu să nu se căsătorească cu o orăseancă..
Râzi cu lacrimi
Locuri incredibile: Unde se află muntele care unește marea cu cerul?
Descopera.ro
3x3-4x2=? Cum a răspuns Gabi Tamaș la întrebarea profesoarei Loredana de la Survivor. Tu știi cât face?
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
După 12 ani de absență, seria se întoarce
Go4Games
Cea mai mare flotă auto din istoria Campionatului Mondial de Fotbal. Vor fi folosiți inclusiv roboți de partulare
Promotor.ro